Jednostronne starcia na zakończenie czwartej kolejki Ligi Mistrzyń

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki VakifBanku Stambuł
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarki VakifBanku Stambuł

W trzech setach zakończyły się ostatnie spotkania czwartej kolejki Ligi Mistrzyń. Oprócz Grupy Azoty Chemika Police pewne zwycięstwa zanotowały VakifBank Stambuł i Igor Gorgonzola Novara.

Na zakończenie czwartej kolejki Ligi Mistrzyń Grupa Azoty Chemik Police bez większych problemów pokonał 3:0 serbski ZOK Ub. Policzanki umocniły się na drugiej pozycji w grupie E i muszą skupić się na walce o awans do ćwierćfinału z aktualnego miejsca, bowiem wyprzedzenie Imoco Volley Conegliano może być niemożliwe. Włoska drużyna z Joanną Wołosz w składzie to obrońca tytułu, który w Polsce zwyciężył bez straty seta.

W grupie B czwarte z rzędu zwycięstwo odniósł turecki VakifBank Stambuł, pokonując 3:0 finlandzki LP Salo. Przyjezdne nie istniały w premierowej odsłonie, przegranej do 9. W kolejnych partiach były w stanie postawić cięższe warunki, ale końcówki należały do Klubowego Mistrza Świata.

VakifBank Stambuł - LP Salo 3:0 (25:9, 25:21, 25:20)

# Drużyna Pkt M Z P Sety
1 VakifBank Stambuł 18 6 6 0 18:2
2 Vero Volley Monza 12 6 4 2 14:6
3 ASPTT Miluza 3 6 1 5 4:16
4 LP Salo 3 6 1 5 4:16

Ostatnie czwartkowe spotkanie odbyło się w grupie C, gdzie włoska Igor Gorgonzola Novara również bez straty seta odprawiła czeską VK Duklę Liberec. Po szybko zakończonej pierwszej partii kolejna dostarczyła więcej emocji, bowiem drużyna z Czech w końcówce walczyła jak równy z równym przegrywając ostatecznie 23:25. Kolejna odsłona przypominała premierową, zespół z Włoch kontrolował przebieg gry od początku do końca.

Igor Gorgonzola Novara - VK Dukla Liberec 3:0 (25:12, 25:23, 25:13)

1 Igor Gorgonzola Novara 12 6 4 2 13:6
2 Dynamo Moskwa 10 6 4 2 12:10
3 THY Stambuł 10 6 3 3 13:12
4 VK Dukla Liberec kobiety 4 6 1 5 5:15

Przeczytaj także: Koronawirus. W Cerradzie Enei Czarnych było aż 11 przypadków zakażenia! Długi mecz w Radomiu. Znamy ostatniego ćwierćfinalistę Pucharu Polski

Czy VakifBank Stambuł i Igor Gorgonzola Novara zakończą fazę grupową Ligi Mistrzyń bez porażki?