Spacerek lidera rosyjskiej Superligi. Dobry występ Bartosza Bednorza przyćmiony bólem

Lider rosyjskiej Superligi - Zenit Kazań bez żadnych problemów pokonał w trzech setach outsidera ligi, Neftjanik Orenburg. Dobry występ odnotował Bartosz Bednorz, jednak Polak w połowie drugiej odsłony opuścił parkiet z powodu bólu.

Jakub Fordon
Lider rosyjskiej Superligi - Zenit Kazań zanotował w niedzielę 25. zwycięstwo z rzędu. Zespół Bartosza Bednorza odniósł pewny trzysetowy triumf w meczu 18. kolejki przeciwko outsiderowi ligi - Neftjanik Orenburg.

Przed drużyną z Kazania bardzo trudny terminarz. O finał Pucharu CEV powalczą w dwumeczu z włoską Vero Volley Monzą. W lidze natomiast spotkają się z zespołami, które zajmują miejsca w czołówce. Dlatego starcie z ostatnią drużyną Superligi potraktowali jako etap przygotowań, a Aleksiej Wierbow zdecydował się wystawić podstawowy skład.

Zenit kontrolował mecz od początku do końca i bez żadnych problemów odniósł zdecydowane zwycięstwo. Do sukcesu drużyny ze stolicy Tatarstanu przyczynił się również Bednorz, który jednak nie zaliczy spotkania do udanych.

Polak zdobył sześć punktów, a w połowie drugiej partii został zmieniony z powodu bólu. W trzecim secie nie powrócił już na parkiet. Niewiadomą pozostaje, czy 27-latek doznał urazu.

Najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania był Maksim Michajłow, zdobywca 18 punktów. W ataku nie skończył zaledwie trzech piłek, dzięki czemu mógł legitymować się skutecznością na poziomie 84 proc. Dodatkowo dołożył dwa asy.

W tabeli rosyjskiej Superligi drużyna z Kazania zdecydowanie prowadzi, jednak drugi Lokomotiw Nowosybirsk ma trzy zaległe spotkania, po których może legitymować się identycznym bilansem. Rywale zgubili jednak kolejny punkt, tym razem wygrywając po tie-breaku z Zenitem Sankt Petersburg. Tym razem wszystkie starcia odbyły się zgodnie z planem.

Zespół Bednorza 24 lutego zainauguruje walkę o finał Pucharu CEV. Pierwszy pojedynek odbędzie się we Włoszech, a rewanż zaplanowano na drugi dzień marca.

Wyniki 18. kolejki Superligi:

Kuzbass Kemerowo - Dynamo Moskwa 1:3 (17:25, 21:25, 37:35, 20:25)

Neftjanik Orenburg - Zenit Kazań 0:3 (12:25, 11:25, 15:25)

Fakieł Nowy Urengoj - Gazprom-Jugra Surgut 3:0 (25:19, 25:23, 27:25)

Ural Ufa - Dynamo LO 2:3 (25:19, 23:25, 25:22, 20:25, 16:18)

Biełogorie Biełgorod - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 3:1 (27:25, 22:25, 25:17, 28:26)

Gubernija Niżny Nowogród - Jenisej Krasnojarsk 2:3 (16:25, 19:25, 26:24, 25:21, 9:15)

Zenit Sankt Petersburg - Lokomotiw Nowosybirsk 2:3 (21:25, 18:25, 26:24, 25:23, 16:18)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Przeczytaj także:
Bełchatowianie utrzymali przyjęcie i ponowili ligowy wynik. "Bardzo chcieliśmy się odgryźć"
Nie przeszkodziły w "odczarowaniu" nowego obiektu rywalek. "Poprzednia hala miała swój urok"

Czy Zenit Kazań awansuje do finału Pucharu CEV?