Grupa Azoty Chemik Police nie zatonął bez kapitana

Im dłużej trwał mecz, tym większa była w nim przewaga Grupy Azoty Chemika Police. Wicelider Tauron Ligi zwyciężył 3:0 z #VolleyWrocław.

drużyna Grupy Azoty Chemika Police Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: drużyna Grupy Azoty Chemika Police
Po porażce Jokera Świecie z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz tylko matematyka trzyma pokonane w Tauron Lidze. O utrzymanie nie martwi się już praktycznie 10. w tabeli #VolleyWrocław. Do meczu z mistrzem Polski przystąpił swobodnie i z zamiarem postarania się o niespodziankę. Kilka dobrych fragmentów w grze to jednak było za mało do zaskoczenia przyjezdnych.

Grupa Azoty Chemik Police pożegnał się w poprzednim tygodniu z Ligą Mistrzyń i musiał trochę poczekać na możliwość poprawienia sobie samopoczucia. We Wrocławiu drużyna poradziła sobie bez kapitan Jovany Brakocević-Canzian. Zamiast najlepszej punktującej zespołu, zagrała w ataku Dani Drews, a na przyjęcie trafiła Bojana Milenković.

W pierwszym secie Chemik uciekł dopiero od stanu 22:21, po przerwie na żądanie delikatnie zaniepokojonego trenera Jacka Nawrockiego. Dobrze popracował blok policzanek, który funkcjonował nawet bez kontuzjowanej Agnieszki Kąkolewskiej. Faworyt wygrał 25:21.

W drugim secie Chemik objął prowadzenie 4:1, ale droga po zwycięstwo 25:19 nie była w pełni gładka. Wrocławianki odwróciły wynik na 10:9 i zmusiły przyjezdne do wrzucenia wyższego biegu. Na środku siatki uaktywniły się Katarzyna Połeć (MVP meczu) i była zawodniczka klubu z województwa dolnośląskiego Iga Wasilewska.

Chemik odwrócił rezultat z 5:7 na 9:7 w trzecim secie, kiedy w pole serwisowe weszła Dani Drews. Od tego momentu do końca meczu policzanki pozostawały przed coraz bardziej zniechęconymi siatkarkami #VolleyWrocław. Chemik zamknął mecz punktem na 25:15.

#VolleyWrocław - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (21:25, 19:25, 15:25)

Volley: Kaczmar, Kossanyiova, Robles, Hawryła, Fedorek, Kocić, Bodasińska (libero) oraz Wellna, Gromadowska, Szady

Chemik: Kowalewska, Milenković, Łukasik, Połeć, Wasilewska, Drews, Stenzel (libero) oraz Czyrniańska

MVP: Katarzyna Połeć (Chemik)