Trener polskiego klubu chce pomóc rodakowi. Zwrócił się do mediów

Marcelo Mendez, trener Asseco Resovii Rzeszów, przejął się sytuacją na Ukrainie. Kiedy dowiedział się, że w FK Ołeksandrija gra jego rodak, postanowił mu pomóc za pośrednictwem argentyńskich mediów.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Claudio Spinelli oraz trener Marcelo Mendez Instagram / Na zdjęciu: Claudio Spinelli oraz trener Marcelo Mendez
W czwartek rozpoczęły się operacje wojskowe Rosjan na terytorium Ukrainy. Zawieszono sportowe rozgrywki, a co za tym idzie, zagraniczni zawodnicy chcieli wrócić do swoich krajów lub w możliwie bezpieczne miejsce.

Claudio Spinelli to napastnik, który był zawodnikiem FK Ołeksandrija w ukraińskiej Premier League. Jego losem zainteresował się Marcelo Mendez, który od kilku tygodni pracuje w Asseco Resovii Rzeszów.

- Sytuacja w Polsce jest spokojna. Rozmawiałem z władzami miasta, mówią, że jest tu bezpiecznie. Wszystko działa normalnie - powiedział Mendez w rozmowie z argentyńską telewizją Tyc Sports. Poprosił dziennikarzy o pośredniczenie.

ZOBACZ WIDEO: Miał zawał serca na boisku! Wrócił do gry

- Niech Claudio skontaktuje się ze mną, pomogę mu w zakwaterowaniu, załatwię hotel. Tu mam wszystko, czego potrzeba. Musimy sobie pomagać - dodał.

Spinelli grał w klubie, którego siedziba jest 900 kilometrów od polskiej granicy. Klub wysłał go autobusem, wraz z trzema innymi piłkarzami z drużyny, do Lwowa.

Nie wiadomo jeszcze, jak Spinelli dostanie się do Rzeszowa. Tyc Sports potwierdził jednak, że piłkarz zdołał się już skontaktować z siatkarskim trenerem.

Czytaj też:
"To nie do zaakceptowania". Wściekłość po słowach Terleckiego
Wymowny transparent kibiców PGE Skry Bełchatów na meczu półfinałowym Pucharu CEV

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×