Tajlandki mistrzyniami Azji

Siatkarki Japonii nie obroniły tytułu mistrzyń Azji, zdobytego dwa lata temu na tajlandzkich parkietach. W rozegranym w Wietnamie, w dniach 5-13 września, azjatyckim czempionacie triumf święciły reprezentantki Tajlandii. Kolejne miejsca w turnieju zajęły Chinki i Japonki.

Arkadiusz Dziublak

Nie zmienił się skład medalistek, lecz jedynie kolejność trzech najlepszych drużyn mistrzostw Azji w siatkówce kobiet, w porównaniu z wynikami ostatniego championatu. W wietnamskim turnieju zwyciężyły reprezentantki Tajlandii, które na ostatnich mistrzostwach zajęły trzecie miejsce. Broniące tytułu Japonki musiały się zadowolić brązowymi medalami. Jedynie siatkarki zza Wielkiego Muru utrzymały swoją drugą pozycję z poprzednich mistrzostw.

MVP turnieju została Sittirak Onuma z Tajlandii, a najlepiej punktującą zawodniczką okazała się Koreanka Kim Yeon Koung, która zapisała na swoim koncie 139 punktów.