Trefl Gdańsk nie składa broni w walce o play-offy PlusLigi

Siatkarze Trefla Gdańsk pokonali w Lublinie miejscowy LUK 3:1, dzięki czemu wciąż liczą się w walce o awans do fazy play-off PlusLigi. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został przyjmujący zwycięskiego zespołu Bartłomiej Lipiński.

Jakub Fordon
siatkarze Trefla Gdańsk WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
W Lublinie zmierzyły się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli PlusLigi. Miejscowy LUK stracił szanse na awans do fazy play-off po wygranej GKS-u Katowice z Projektem Warszawa. Wciąż w grze o występ w ćwierćfinale pozostaje Trefl Gdańsk, który ma do nadrobienia dwa spotkania. W meczu 24. kolejki wzmocnieni przyjezdni wydawali się faworytami.

Po wyrównanym początku spotkania gospodarze odskoczyli na trzy punkty (14:11). Za sprawą Bartosza Filipiaka przewaga miejscowych wzrosła do pięciu "oczek" (19:14). Miejscowi zgarnęli premierową odsłonę meczu po błędzie w polu serwisowym Kewina Sasaka.

W drugiej partii przyjezdni prezentowali się lepiej, po ataku Bartłomieja Lipińskiego prowadzili trzema "oczkami" (12:9). Gospodarze przed końcowym fragmentem złapali kontakt z rywalami (19:20), ale seria punktowa gdańszczan pozwoliła im ponownie odskoczyć (24:19). LUK wybronił cztery piłki setowe, ale Dmytro Paszycki nie pozwolił rywalom na doprowadzenie do remisu.

Kolejny set przypominał poprzedniego, ponownie w połowie odskoczyli przyjezdni (13:10). W dalszej części trzeciej odsłony meczu Trefl powiększył przewagę i w pełni kontrolował przebieg gry (20:14). Przyjezdni tym razem nie dali szans rywalom na powrót i po ataku Lipińskiego objęli prowadzenie.

Gdańszczanie kolejny raz zbudowali w przewagę w połowie seta, tym razem za sprawą skutecznego bloku Karola Urbanowicza (15:12). Wydawało się, że Trefl jest na dobrej drodze do zakończenia meczu, jednak beniaminek PlusLigi nie odpuszczał. Skuteczny challenge miejscowych, a także blok w wykonaniu Filipiaka pozwolił LUK-owi doprowadzić do remisu (22:22). Jednak to przyjezdni mieli szanse na zakończenie spotkania i tym razem wykorzystali ją momentalnie. Starcie w Lublinie asem serwisowym zakończył rozgrywający drużyny z Gdańska - Lukas Kampa. Zespół z Trójmiasta zwyciężył 3:1 i zachował szanse na awans do fazy play-off.

LUK Lublin - Trefl Gdańsk 1:3 (25:19, 23:25, 20:25, 23:25)

LUK: Pająk, Włodarczyk, Nowakowski, Filipiak, Wachnik, Stajer, Gregorowicz oraz Jóźwik, Romać, Sobala, Gniecki, Watten (libero)

Trefl: Paszycki, Wlazły, Lipiński, Urbanowicz, Kampa, Reichert, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak, Mika, Łaba, Pruszkowski (libero)

MVP: Bartłomiej Lipiński (Trefl Gdańsk)