Zespół Leona nad przepaścią

Drugi mecz finałowy serie A kompletnie nie układał się po myśli Sir Safety Conad Perugia. Drużyna Wilfredo Leona uległa 0:3 Cucine Lube Civitanova i jest o krok od przegrania rywalizacji o mistrzostwo Włoch.

Arkadiusz Dudziak
Wilfredo Leon Materiały prasowe / legavolley.it / Na zdjęciu: Wilfredo Leon
Pierwsze spotkanie finałowe włoskiej Serie A na wyjeździe wygrało po tie-breaku Cucine Lube Civitanova. W środę stanęli przed szansą na poważne zbliżenie się do Scudetto. I to właśnie na ich konto powędrował pierwszy set, mimo że przez długi czas walka toczyła się punkt za punkt. Końcówkę jednak rozegrali perfekcyjnie, wygrali 25:21.

I wydawało się, że w drugim secie pójdą za ciosem (4:1). Jednak Sir Safety Conad Perugia się nie poddawała. Ekipa Wilfredo Leona zanotowała znakomitą serię przy zagrywkach Kamila Rychlickiego i to ona wyszła na czteropunktowe prowadzenie. Jednak kapitalna praca w polu serwisowym oraz blokiem pozwoliła Lube odrobić straty. Skończyło się grą na przewagi, a wszystko rozstrzygnął punktową zagrywką Marlon Yant Herrera (29:27).

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany. Z czasem jednak coraz bardziej zaczęło odjeżdżać Lube, które znakomicie prezentowało się w obronie i wykorzystywało swoje kontry. Po ataku Simona prowadzili już czterema punktami. Nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w tym secie, wygrali 25:21 i całe spotkanie bez straty seta.

Wilfredo Leon rozegrał nie najgorszy mecz w ofensywie, zdobył 12 punktów, ale nie dołożył nic w polu serwisowym oraz bloku. Był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem drużyny, po Kamilu Rychlickim, który wywalczył 17 "oczek". Po drugiej stronie siatki znakomity mecz rozegrał Simon, który zapisał na swoim koncie 16 punktów.

Trzeci mecz finałowej rywalizacji serie A odbędzie się w niedzielę, 8 maja, o 18:00. Drużyna z Perugii musi wygrać, bowiem zwycięstwo ich rywali da Lube mistrzostwo kraju.

Cucine Lube Civitanova - Sir Sicoma Monini Perugia 3:0 (25:21, 29:27, 25:22)
Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 2:0 dla Lube