W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Asseco Resovia Rzeszów)
Najwyraźniej odpoczynek od kadry w minione wakacje posłużył graczowi rzeszowskiej ekipy. Zregenerowany i ponownie zmotywowany Fabian Drzyzga poprowadził swój zespół do pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej. Ostatni raz taki wynik Asseco odniosła osiem lat temu. Sam zawodnik zaś został aż trzykrotnie nagrodzony statuetką dla najbardziej wartościowego gracza.
Atakujący: Stephen Boyer (Jastrzębski Węgiel)
Na pozycję najlepszego atakującego rundy zasadniczej było kilka kandydatur. W szóstce znalazł się gracz Jastrzębskiego Węgla, który imponował zwłaszcza w pierwszej części sezonu. Francuz wielokrotnie pokazywał się z bardzo dobrej strony, co zaowocowało sześcioma nagrodami MVP. W sumie zdobył 375 punktów, w tym 48 zagrywką. Skończył 53,75 proc. piłek.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bus utknął w błocie, a wtedy piłkarze... Zobacz to sam!
Przyjmujący: Artur Szalpuk (Projekt Warszawa)
Ile wart jest dla swojej ekipy Artur Szalpuk, najlepiej pokazał początek rozgrywek, kiedy go zabrakło. Kiedy wrócił, stołeczna ekipa odzyskała moc rażenia na lewym skrzydle. Tym sezonem przyjmujący zgłosił akces, by wrócić do drużyny narodowej. W 23 rozegranych meczach zdobył łącznie 336 punktów. Skończył ponad 55 proc. ataków. Zaserwował do tego 20 asów.
Przyjmujący: Uros Kovacević (Aluron CMC Warta Zawiercie)
To na nim oparta była w tym sezonie gra drugiego zespołu rundy zasadniczej, czyli Aluronu CMC Warty Zawiercie. Serb nie zagrał jednak we wszystkich meczach, mimo to zdobył aż 464 punkty. To pozwoliło mu zająć szóste miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących graczy PlusLigi. Ponadto aż siedmiokrotnie został wyróżniony nagrodą dla najbardziej wartościowego zawodnika.
Środkowy: Taylor Averill (Indykpol AZS Olsztyn)
Drugi sezon reprezentanta USA w barwach Indykpolu był zdecydowanie lepszy niż poprzedni. Zdarzały się mecze, w których Amerykanin miał 100 proc. skuteczności w ataku i z jednym wyjątkiem, w każdym meczu dokładał przynajmniej jeden blok. Jego rekord to 6 w jednym spotkaniu. W sumie w całym sezonie aż 69 razy zatrzymał rywala, co dało mu piąte miejsce w kategorii najlepiej blokujących.
Środkowy: Jakub Kochanowski (Asseco Resovia Rzeszów)
Jeden z liderów zestawienia najlepiej blokujących graczy PlusLigi. Aż 73 razy punktował tym elementem. Sześciokrotnie wybierany najlepszym zawodnikiem meczu. W sumie w 28 spotkaniach zdobył 277 punktów. Skończył 64,58 proc. piłek. Miał spory udział w dobrym wyniku swojej drużyny.
Libero: Luke Perry (Trefl Gdańsk)
Australijczyk okazał się jednym z najbardziej trafionych transferów tego sezonu. Zdecydowanie był najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji w rundzie zasadniczej. Zakończył ją jako lider klasyfikacji najlepiej przyjmujących graczy. W tym elemencie może pochwalić się skutecznością 63,97 proc. pozytywnego i 30,36 proc. perfekcyjnego przyjęcia.
Ławka rezerwowych: Miguel Tavares Rodrigues, Santiago Danani (obaj Aluron CMC Warta Zawiercie), Wassim Ben Tara ( PSG Stal Nysa), Torey Defalco (Asseco Resovia Rzeszów), Aleksander Śliwka, Dmytro Paszycki (obaj Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Piotr Nowakowski (Projekt Warszawa)