Siatkarski przegląd 2013 roku: Tym żył świat

W ostatni dzień Starego Roku proponujemy zestawienie najciekawszych i najgłośniejszych wydarzeń w siatkarskim świecie. Nie mogliśmy narzekać na nudę!

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Drużyna roku 2013

Ruski (i brazylijski) rok

Sezon poolimpijski przyniósł wyraźną dominację reprezentacji Brazylii oraz Rosji. W World Grand PrixPucharze Wielkich Mistrzów oraz Mistrzyń triumfowali reprezentanci i reprezentantki Kraju Kawy, natomiast w Lidze Światowej oraz Mistrzostwach Europy rządziły obie kadry Sbornej. Trudno przyznawać wyższość którejkolwiek tych z siatkarskich nacji, ale wydaje się, że bardziej dostrzegane i przez to głośniejsze były sukcesy podopiecznych Andrieja Woronkowa i Jurija Mariczewa. Pierwszy z nich musiał poradzić sobie z legendą swojego poprzednika, Władimira Alekno, drugi z chaosem w drużynie po tragicznej śmierci Siergieja Owczynnikowa i obaj spełnili swoje zadania na piątkę z plusem. Ponadto rok stał pod znakiem promocji młodszych i starszych talentów: w reprezentacjach Brazylii poznaliśmy bliżej Ricardo Lucarelliego, Gabi, Natalię i siostry Pavao, natomiast u Rosjan błyszczała gwiazda nie tylko niesamowitego Dmitrija Muserskiego, ale i MVP Ligi Światowej Nikołaja Pawłowa oraz pewnego awanturniczego przyjmującego, o którym jeszcze będzie w tym zestawieniu mowa.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • art87 Zgłoś komentarz
  "w Pucharze Wielkich Mistrzów, gdzie Irańczycy pokonali USA, Włochy u Japonię" - i. "po próbie negocjacji związanej z uregulowanie długów wobec menadżera i jego partnerki" - związanych
  Czytaj całość
  z uregulowaniem. Nie wiem dlaczego nie działa opcja "zgłoś błąd"
  • Wiesia K. Zgłoś komentarz
   No właśnie - a u nas skąd wzięła się 10-minutowa przerwa ? Bo Polsat musi mieć więcej czasu na reklamy - czy władze FIVB nie mogą tu nic zrobić ???