Kariera i reprezentacja stoją przed nimi otworem. Nadzieje Orlen Ligi 2015/2016 wg WP SportoweFakty

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jak co roku w rozgrywkach Orlen Ligi pojawiają się kolejne siatkarskie talenty. Portal WP SportoweFakty prezentuje zawodniczki, które w niedługim czasie mają szanse stać się czołowymi postaciami rozgrywek.

1
/ 11

Działacze klubu z Mazowsza przed sezonem postanowili zbudować zespół oparty w dużej mierze na zawodniczkach młodych, które są u progu wielkiej siatkarskiej kariery. Adriana Adamek idealnie wpisuje się w tą koncepcję. W minionym sezonie 17-latka występowała w barwach Pałacu Bydgoszcz w rozgrywkach młodzieżowych. Po jego zakończeniu postanowiła przyjąć ofertę SK bank Legionowii i spróbować swoich sił w Orlen Lidze. Zawodniczka, uznawana za jeden największych talentów na swojej pozycji, zadebiutowała w ekstraklasie w starciu 9. kolejki z Impelem Wrocław. Od tamtej pory coraz częściej pojawia się na placu gry.

2
/ 11

Ewelina Tobiasz (Budowlani Łódź) - rozgrywająca, 1994 r.

Młoda rozgrywająca w Orlen Lidze rywalizuje już drugi sezon. Przed rokiem reprezentowała barwy KSZO Ostrowiec, notując debiut w siatkarskiej ekstraklasie. Jej dobra postawa nie umknęła działaczom Budowlanych, którzy zaproponowali 21-latce podpisanie kontraktu. W barwach łódzkiej ekipy Ewelina Tobiasz walczy o miejsce z Pavlą Vincourovą i choć zazwyczaj przegrywa z bardziej doświadczoną koleżanką, na brak gry nie może narzekać.

3
/ 11
Marta Ziółkowska  - nr 4 (fot. kspalac.bydgoszcz.pl)
Marta Ziółkowska  - nr 4 (fot. kspalac.bydgoszcz.pl)

Marta Ziółkowska (Pałac Bydgoszcz), środkowa - 1995 r.

Wychowanka Pałacu Bydgoszcz miniony sezon spędziła w barwach pierwszoligowego Jokera Świecie. Przed rozpoczęciem rozgrywek włodarze klubu znad Brdy postanowili dać młodej środkowej szansę zaprezentowania się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jak dotąd Marta Ziółkowska nie miała zbyt wielu okazji do występów, bowiem w ekipie Adama Grabowskiego bardzo dobrze prezentują się jej rywalki do miejsca w wyjściowym składzie: doświadczona Natalia Misiuna i utalentowana Małgorzata Śmieszek. Mimo to "Zioło" pojawiła się na parkiecie w 8 z 12 spotkań.

4
/ 11
fot. ptps.pila.pl
fot. ptps.pila.pl

Adrianna Kukulska  (PTPS Piła), przyjmująca, 1998 r.

W dowód uznania za dobre występy w rozgrywkach Młodej Ligi przyjmująca reprezentacji Polski juniorek otrzymała propozycję dołączenia do zespołu seniorek PTPS Piła. 17-letnia siatkarka jest jedną z najmłodszych zawodniczek biorących udział w rozgrywkach. Nic więc dziwnego, że trener Nicola Vettori ostrożnie wprowadza ją do gry. Szansę debiutu w ekstraklasie Adrianna Kukulska otrzymała już w pierwszym ligowym spotkaniu, wychodząc w podstawowej szóstce przeciwko Polskiemu Cukrowi Muszyniance Muszyna. Pierwszy występ młoda przyjmująca zakończyła z jednym zdobytym punktem. Wychowanka PTPS Piła łącznie zagrała w 5 z 12 meczów.

5
/ 11

Julia Piotrowska (KSZO Ostrowiec SA), środkowa, 1996 r.

Młoda środkowa do zespołu KSZO trafiła na zasadzie wypożyczenia z Gedanii Gdańsk. Siatkarka, której eksperci wróżą wielką karierę, w minionym sezonie ogrywała się w Młodej Lidze w barwach Atomu Trefla Sopot. Miała również okazję trenować z zespołem seniorek, co jak widać po występach 19-latki w obecnych rozgrywkach, zaczyna przynosić efekty. W pierwszych ośmiu meczach Julia Piotrowska była jedną z wyróżniających się siatkarek swojej ekipy, zapisując na swoim koncie 54 punkty. Niestety problemy zdrowotne sprawiły, że końcówkę pierwszej części rundy zasadniczej zawodniczka zmuszona była pauzować.

6
/ 11

Karolina Portalska (Pałac Bydgoszcz), libero, 1999 r.

16-letnia siatkarka jest najmłodszą zawodniczką rywalizującą w tym sezonie na parkietach Orlen Ligi. Pomimo tego trener Adam Grabowski nie stosuje wobec swojej podopiecznej taryfy ulgowej. Karolina Portalska debiut w meczu o punkty zanotowała już w 2. kolejce przeciwko PGE Atomowi Trefl Sopot. W starciu 7. kolejki młoda libero zaprezentowała się w pełnym wymiarze, zastępując w wyjściowym składzie nieobecną we Wrocławiu Polę Nowakowską. Patrząc na klasę rywalek z którymi 16-latka musiała się zmierzyć, występ przeciwko Impelowi Wrocław Karolina Portalska może uznać za udany (22 odbiory, 41 proc. przyj. poz./27 proc. przyj. perf.).

7
/ 11

Magdalena Woźniczka (Budowlani Łódź), przyjmująca, 1997 r.

Młoda przyjmująca jest wielką nadzieją łódzkiego zespołu. 18-latka, dla której obecny sezon jest pierwszym w Orlen Lidze, ma już za sobą debiut w rozgrywkach. Po raz pierwszy Magdalena Woźniczka wystąpiła w Legionowie. Co ciekawe, początkowo nie była brana pod uwagę, jeśli chodzi o miejsce w meczowej czternastce, jednak wobec niedyspozycji Aleksandry Gromadowskiej dołączyła do drużyny. Przeciwko SK bank Legionowii Woźniczka wywalczyła 2 punkty i przekonała szkoleniowca Budowlanych, że warto jej zaufać. W kolejnych starciach trener Jacek Pasiński wielokrotnie posyłał swoją podopieczną na plac gry.

8
/ 11

Joanna Pacak (SK bank Legionovia Legionowo), środkowa, 1996 r.   Środkowa reprezentacji Polski juniorek debiutowała w siatkarskiej ekstraklasie kobiet w minionym sezonie, jednak nie miała zbyt wielu okazji do gry, pojawiając się głównie na zmiany zadaniowe. W tym czasie zdążyła jednak pozostawić po sobie dobre wrażenie. Talent 19-latki dostrzegli działacze SK bank Legionowii, kontraktując siatkarkę do swojego zespołu. W ekipie z Mazowsza Joanna Pacak nie może narzekać na brak okazji do występów. Utalentowana środkowa pojawiła się na boisku w 10 z 12 spotkań, zdobywając w nich 10 punktów.

9
/ 11

Alicja Wójcik (KSZO Ostrowiec Św.), środkowa, 1994 r.

Środkowa KSZO Ostrowiec do siatkarskiej Orlen Ligi trafiła z pierwszoligowego Jokera Świecie. Wcześniej występowała w zespołach Gedanii Gdańsk i Wieżycy Stężyca. Pod okiem Dariusza Parkitnego 21-letnia zawodniczka ma szanse rozwinąć swój talent. Jak dotąd, Alicja Wójcik w barwach KSZO prezentuje się całkiem nieźle. Środkowa zagrała w 8 z 12 ligowych spotkań swojej drużyny, zdobywając 27 punktów. Szczególnie udane w jej wykonaniu były potyczki w Bielsku-Białej z Aluprofem oraz w Ostrowcu z Muszynianką i Impelem Wrocław.

10
/ 11

Klaudia Konieczna (PTPS Piła), rozgrywająca,  1996 r.

Młoda rozgrywająca do zespołu dołączyła przed obecnym sezonem. Debiut w Orlen Lidze zanotowała w starciu z BKS-em Aluprof Bielsko-Biała. O miejsce w wyjściowej szóstce Klaudia Konieczna rywalizuje z Dorotą Wilk, która rozgrywa znakomity sezon. Nic więc dziwnego, że 18-latka nie ma zbyt wielu okazji do występów. Pod okiem Nicoli Vettoriego i bardziej doświadczonej koleżanki zdobywa jednak bezcenne doświadczenie. - Tworzymy w PTPS-ie projekt, w którym dajemy okazje do występów naszym wychowankom i on z pewnością przyniesie swój efekt w dłuższym okresie. Na razie nie otrzymują one wiele szans do odgrywania większej roli w pierwszej drużynie, ale to wynika z potrzeby adaptacji. Wierzymy, że prędzej czy później pokażą one swoją wartość - przyznał w rozmowie z naszym portalem Łukasz Przybylak, II trener pilskiej ekipy.

11
/ 11
Małgorzata Smieszek znalazła się w naszym redakcyjnym zestawieniu "Nadziei Orlen Ligi" w sezonie 2014/2015
Małgorzata Smieszek znalazła się w naszym redakcyjnym zestawieniu "Nadziei Orlen Ligi" w sezonie 2014/2015

Nadzieje Orlen Ligi 2012/2013 wg WP SportoweFakty:

Nadzieje Orlen Ligi 2013/2014 wg WP SportoweFakty:

Nadzieje Orlen Ligi 2014/2015 wg WP SportoweFakty:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (2)
Dr Dexter
25.12.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Potencjał jest, teraz trzeba tak zmienić regulamin, żeby dziewczyny miały szansę sie rozwijać.