Orlen Liga na finiszu, czyli plusy dodatnie... i ujemne

Po 22 kolejkach pierwszej fazy ekstraklasy siatkarek wiemy z pewnością tylko jedno: nic nie jest oczywiste (jak to u kobiet), a każdy medal ma dwie strony, które wypada opisać.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk

Mistrz wciąż na zwycięskim szlaku...

W poprzednim sezonie wszechmocny Chemik Police kończył rundę zasadniczą z dorobkiem 60 punktów, tyle samo "oczek" zdobył także w obecnych rozgrywkach. Co prawda po drodze zdarzyły mu się dwie porażki, jedna z Impelem Wrocław (2:3), druga, zdecydowanie mniej spodziewana, z BKS-em Aluprof Profi Credit Bielsko-Biała (0:3), ale nie zmienia to faktu, że policki hegemon to wciąż najmocniejszy i najbardziej solidny zespół w Orlen Lidze.

... ale pod innym kierownictwem 

 - Decyzję podjął zarząd klubu, w wyniku oceny gry i rezultatów zespołu w styczniu i lutym tego roku. Cuccarini miał z nami kontrakt podpisany do końca tego sezonu,ale został on rozwiązany za porozumieniem stron - ten komunikat wstrząsnął całą ekstraklasą siatkarek. Giuseppe Cuccarini nie poradził sobie z plagą kontuzji nękających drużynę i odpadł z Ligi Mistrzyń w starciu z Fenerbahce Grundig Stambuł, ale mało kto się spodziewał, że tak szybko zostanie on zastąpiony przez Jakuba Głuszaka. Kto wie, być może w opinii władz mistrzyń Polski Włoch już nie gwarantował klubowi pomyślnego zakończenia sezonu na froncie krajowym?

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)