Plusliga. Kto do kadry do Bartosza Kurka? Sprawdzamy polskich atakujących

W ostatnim sezonie zachwycał już nie tylko Dawid Konarski. Lista solidnych atakujących z polskim paszportem znacznie się wydłużyła, co jest istotne nie tylko dla samych klubów, ale także reprezentacji Polski.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Atakujący w Pluslidze

W ostatnim sezonie reprezentacyjnym o sile ataku stanowili głównie Maciej Muzaj i Dawid Konarski, wyróżniający się również w lidze. Pierwszy z zawodników przeniósł się do Rosji, a drugi nadal reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla. Pewniakiem wydaje się być Bartosz Kurek, który rywalizował w barwach Vero Volley Monza. Wyleczył już uraz i wrócił do dobrej dyspozycji. 

Faworytami do gry w kadrze Vitala Heynena nadal są ci sami zawodnicy, ale z dobrej strony pokazało się jeszcze kilku innych siatkarzy.

Pod uwagę wzięliśmy dwunastu polskich atakujących, którzy w przeszłości grali w reprezentacji, stanowili o sile swoich zespołów albo pretendują do gry w kadrze. Wszystkie statystyki pochodzą z meczów rozegranych od początku sezonu Plusligi. Przypomnijmy, że rozgrywki zostały zakończone na dwie kolejki przed zakończeniem fazy zasadniczej. Dane udostępnił Mateusz Nykiel, statystyk Indykpolu AZS Olsztyn.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Którego atakującego z Plusligi widział(a)byś w kadrze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • Katon el Gordo Zgłoś komentarz
  "...W ostatnim sezonie zachwycał już nie tylko Dawid Konarski...". Czy Konarski kiedykolwiek zachwycał ? Wyróżniał się - owszem. Ale zachwycał ???
  • Wiesia K. Zgłoś komentarz
   Moim zdaniem Mateusz Malinowski już po poprzednim świetnym sezonie powinien dostać powołanie do kadry (Heynen za szybko zamknął list e) - teraz byłby już ograny i
   Czytaj całość
   "zweryfikowany" . Wprawdzie ten sezon miał trochę słabszy, ale nie wiemy co pokazałby w play-offach... Gdyby wyciągnać średnią z tych wszystkich tabelek to byłby na pierwszym miejscu - chyba :-)
   • Dawid Jarosław Zgłoś komentarz
    Muzaj lepszy od nich wszystkich.