W tym artykule dowiesz się o:
Atakująca: Monika Gałkowska (Energa MKS Kalisz) [1]*
Atakująca kaliskiej drużyny w meczu z drużyną z Wrocławia była zupełnie inną zawodniczką, niż przed tygodniem. Dynamiczna, skuteczna i wybierająca różnorodne formy ataku. Trener Jacek Pasiński właśnie takiej liderki w ofensywie potrzebuje! Trzeba przyznać, że poza Katarzyną Zaroślińską-Król prawoskrzydłowe nie dały nam wielu argumentów, by wyróżnić je na tej liście.
* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie
ZOBACZ WIDEO: To jedna z najpiękniejszych WAGs świata. Tym wideo podbija internet
Przyjmująca: () [1]
Zdarza się, że główna bombardierka drużyny zdobywa dwa razy więcej punktów niż koleżanka z zespołu. Natomiast Amerykanka blisko trzykrotnie przebiła dorobek punktowy Julity Piaseckiej, atakowała aż 60 razy! Choć Łódzkie Wiewióry przegrały w Rzeszowie po tie-breaku, to Jones-Perry z pewnością nie ma sobie nic do zarzucenia, zazdrościmy jej kondycji i wydolności!
Przyjmująca: Yaprak Erkek (IŁCapital Legionovia Legionowo) [1]
Okazuje się, że 20-letnia Turczynka, mierząca zaledwie 182 cm, radzi sobie nie tylko z precyzyjnym dograniem piłki do siatki, ale dysponuje też niebagatelnym zasięgiem wyskoku. Wraz z Olivią Różański dwie lewoskrzydłowe z klubu z Legionowa doskonale się uzupełniają. Choć w meczu z opolankami po drugim secie większość z gospodyń znacząco spuściła z tonu, to naszym zdaniem akurat Yaprak Erkek utrzymała wysoką jakość gry do samego końca.
Środkowa: Agnieszka Kąkolewska (Grupa Azoty Chemik Police) [3]
Mecz w Łodzi stał pod znakiem indywidualnych popisów i fajerwerków obu środkowych. Komisarz zawodów wyróżnił Igę Wasilewską, my zwracamy uwagę na to, jak w tym spotkaniu napracowała się reprezentantka Polski. Dwanaście punktowych zbić i cztery bloki. Zaznaczmy, że Agnieszka Kąkolewska jest zawodniczką, która zameldowała się w tym zestawieniu trzeci raz z rzędu. Skuteczność stuprocentowa!
Środkowa: Zuzanna Efimienko-Młotkowska (E.Leclerc Moya Radomka Radom) [2]
Radomianki nie straciły ani jednego seta w meczach ze świeciankami, choć można było mieć zastrzeżenia co do stylu, w jakim zgarnęły trzy punkty. Zwycięzców jednak się nie ocenia, a jedną z podopiecznych Riccardo Marchesiego, którą skrzydłowe Jokera zapamiętają na długo jest z pewnością Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Ta pięciokrotnie powstrzymała rywalki i pomogła w rozstrzygnięciu drugiej partii, której losy rozstrzygnęły się po walce na przewagi.
Rozgrywająca: Gabriela Makarowska (UNI Opole) [1]
Gabriela Makarowska była jedną z wyróżniających się siatkarek na parkietach 1. ligowych i obecnie toczy wyrównaną rywalizację o miejsce w składzie z Weroniką Wołodko. W IłCapital Arenie Legionowo weszła na boisko już w pierwszym secie i potem to właśnie absolwentka SMS-u Szczyrk kreowała grę swojego zespołu. Widać, że Makarowska doskonale rozumie się ze środkowymi, Vivian Pellegrino i Martą Orzyłowską, z którymi współpracowała już w zeszłym sezonie.
Libero: Aleksandra Szczygłowska (Developres Bella Dolina Rzeszów) [1]
Aleksandra Szczygłowska kompletnie pokrzyżowała plany taktyczne drużynie z Łodzi, na 29 posłanych zagrywek w jej kierunku, nie pomyliła się ani razu. 23-latka z Elbląga była filarem ekipy z Podpromia. Zdaje się, że rywalizacja na pozycji libero nabiera tempa. Co kolejka to objawienie!
Ławka rezerwowych: Zuzanna Szperlak (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz) Patrycja Balmas (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz) Bojana Milenković (Grupa Azoty Chemik Police) Kaisa Alanko (E.Leclerc Moya Radomka Radom) Magdalena Saad (Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz) Katarzyna Zaroślińska-Król (E.Leclerc Moya Radomka Radom)