W tym artykule dowiesz się o:
Rozgrywająca: Gabriela Makarowska (UNI Opole) [2]*
Gdy po drugiej stronie siatki twoją vis-a-vis jest Katarzyna Skorupa, a więc absolutna polska i światowa czołówka, jeśli chodzi o rozegranie, nogi (i palce) mogą się ugiąć z wrażenia. Ale Gabrieli Makarowskiej w meczu w Radomiu zdecydowanie się nie uginały. Na tle E.Leclerc Moya Radomki gra siatkarek UNI Opole była dużo bardziej różnorodna i skuteczna. Efekt? Trzy punkty.
* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie
Atakująca: Anna Bączyńska (UNI Opole) [1]*
Parę razy znalazła się u nas już na ławce rezerwowych, ale za występ w starciu z E.Leclerc Moya Radomką Radom należy się miejsce w szóstce. Anna Bączyńska rozgrywa najlepszy sezon w karierze na poziomie Tauron Ligi i po raz kolejny pokazała, że na prawym skrzydle odnajduje się znakomicie. Nie boi się ryzykować, a to przynosi punkty i - jak się okazuje - także zwycięstwa.
* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie
Środkowa: Aleksandra Gryka (IŁ Capital Legionovia Legionowo) [3]*
Byliśmy nieco zdziwieni, gdy okazało się, że środkowa IŁ Capital Legionovii nie otrzymała statuetki MVP za mecz z Grot Budowlanymi Łódź, bo ma za sobą jeden z najlepszych - jeśli nie najlepszy - występ w tym sezonie. Znakomicie reagowała blokiem na to, co działo się po drugiej stronie siatki, szczególnie w decydującym piątym secie. To właśnie środkowe zrobiły różnicę w tym starciu, dlatego słowa uznania za wkład w wygraną należą się również Mai Tokarskiej.
* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Messi na parkiecie? Nie porywa
Środkowa: Klaudia Alagierska (ŁKS Commercecon Łódź) [2]*
Tu również mieliśmy dylemat, bo na jednej szali mieliśmy Kamilę Witkowską, która w ataku skończyła wszystkie (!) z 12 piłek, ale nie zaliczyła punktowego bloku. Na drugiej szali Klaudia Alagierska, która zanotowała sześć "czap" i niższy procent skuteczności w ofensywie, ale za to zaskoczyła rywalki (i nas przy okazji też) efektownymi atakami z obejścia. Można powiedzieć, że w końcu potencjał Łódzkich Wiewiór na środku został wykorzystany.
* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie
Przyjmująca: Kara Bajema (Developres Bella Dolina Rzeszów) [3]*
Choć Rysice dojechały do swojej hali na mecz z outsiderem z Bydgoszczy o seta za późno, Kara Bajema zdołała wykręcić całkiem dobre liczby w tym spotkaniu. Tym razem to ona była najbardziej obciążona zarówno w przyjęciu, jak i w ataku, ale ze swoich zadań wywiązywała się znakomicie. 55 procent skuteczności w ofensywie to wynik zasługujący na uznanie.
* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie
Przyjmująca: Veronica Jones-Perry (ŁKS Commercecon Łódź) [5]*
Takiej mocy w ataku ŁKS bardzo potrzebował. Razem z grającą na prawym skrzydle Weroniką Sobiczewską, Amerykanka wykonała kawał znakomitej roboty w ofensywie, co było jednym z kluczy do zwycięstwa w starciu z Grupą Azoty Chemikiem Police. Była też okazja, by przypomnieć sobie, jak ogromną wartością w ataku stanowi przyjmująca ŁKS-u Commercecon Łódź, gdy wchodzi na odpowiednie "obroty".
* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie
Libero: Justyna Łysiak (Grot Budowlani Łódź) [3]*
Mimo przegranej w Legionowie libero łódzkiego zespołu zaliczyła bardzo dobry występ. Przez pięć setów nie popełniła żadnego błędu, notowała wysoki procent przyjęcia i wiele razy widzieliśmy ją w roli głównej w defensywie. W minionej kolejce mało która zawodniczka na tej pozycji potrafiła dorównać jej statystykom.
* - w nawiasie liczba nominacji do szóstki kolejki w tym sezonie
Ławka rezerwowych
Joanna Sikorska (Joker Świecie), Gabriela Orvosova (BKS BOSTIK Bielsko-Biała), Dominika Pierzchała (BKS BOSTIK Bielsko-Biała), Kamila Witkowska (ŁKS Commercecon Łódź), Anna Stencel (Developres Bella Dolina Rzeszów), Aleksandra Dudek (Energa MKS Kalisz), Olivia Różański (IŁ Capital Legionovia Legionowo)