3:0
  • 25 : 18
  • 25 : 21
  • 25 : 23

Teraz kończymy naszą relację na żywo, dziękujemy za uwagę i zapraszamy już na relację z meczu Polska vs Ukraina, który rozpocznie się o godzinie 20:30.

Emocji jednak nie było. Po raz kolejny mecz grupy B kończy się wynikiem 3:0 i zwycięstwem faworyta.

Miriam Sylla punktuje w ataku z lewego skrzydła i Włochy wygrywają mecz 3:0.

Sylla zostaje zatrzymana blokiem,jej koleżanki nie popracowały w obronie. Belgia się broni.

Nie dąły rady Belgijki obronić teraz tej piłki i Włoszki mają pierwszą piłkę meczową.

Podwójny blok w wykonaniu reprezentacji Belgii zatrzymuje ofensywną siłę Włoszek.

Belgijki nie odpuszczają jeszcze tego meczu, cały czas walczą i zbliżają się do rywala.

Atomowy atak z prawego skrzydła w wykonaniu Egonu.

Udana zagrywka Dominiki Sobolskiej, która zapunktowała w tym elemencie.

Dobrze w obronie powalczyły teraz Belgijki, a kontrę wykorzystała Britt Herbots, która zapunktowała w ataku ze środka z drugiej linii.

Kaja Grobelna wreszcie zapunktowała w ataku.

Asem serwisowym popisuje się Van de Vyver.

Sygnał do walki swojej ekipie daje jeszcze Britt Herbots, która skutecnzie atakuje z lewego skrzydła.

Mnożą się błędy po belgijskiej stronie. tym razem chodzi o błąd podwójnego odbicia.

Kolejny udany atak Egonu z prawego skrzydła, Włoszki po raz kolejny odskakują rywalowi. Belgijki nie mogą znaleźć sposobu, by "podrygryźć" rywala.

Skuteczną kiwką popisała się teraz Miriam Sylla.

Momentami bardzo gubią się na boisku Belgijki, a Włoszki spokojnie punktują i zmierzają po zwycięstwo.

Tym razem Britt Herbots punktuje z lewej strony.

Z prawego skrzydła mocno i skutecznie atakuje Paola Egonu.

Belgijki wciąż mają problemy ze skutecznością w ataku, podczas gdy Włoszki teraz skutecznie kiwają tuż za blok.

Z prawego skrzydła punktuje Indre Sorokaite.

Błąd podwójnego odbicia popełnia zespół włoski.

Pewny i mocny atak Dominiki Sobolskiej, która punktuje w ataku ze srodka.

W aut ze środka atakuje Cristina Chirichella.

Włoszki ponownie grają blokiem. Do tej pory zdobyły w tym elemencie 9 punktów.

Wyrównany początek seta, Belgijki nie zamierzają odpuszczać wicemistrzyniom świata.

Czy reprezentacja Włoch wygra mecz z Belgią 3:0?

Raphaela Folie skutecznie atakuje ze środka i to Włoszki wygrywają drugą odsłonę spotkania. Wychodzą na prowadzenie w całym meczu 2:0.

Udany atak ze środka po stronie wicemistrzyń świata, które mają pierwszą piłkę setową w tej partii.

Włoszki bez problemu kończą piłkę przechodzącą.

Skuteczny atak ze środka Cristiny Chirichelli.

Linię w ataku przekracza Paola Egonu.

Atomowy atak z lewego skrzydła prezentuje Miriam Sylla. Włoszki odzyskały kontrolę w tym secie.

Bez bloku w aut atakuje Dominika Sobolska.

Korzysta z przechodzącej piłki Raphaela Folie.

Powalczyły teraz Belgijki w obronie, ale nie wykorzystały kontry. Strumiło została zablokowana w ataku ze środka z drugiej linii.

Włoszki w natarciu! Powróciły do swojej skuteczności w ataku i to one wygrywają przedłużone wymiany.

Pograły teraz blokiem Włoszki - Sorokaite i Folie zapunktowały w tym elemencie.

Przełamały się Włoszki. Skuteczny atak zaprezentowała Indre Sorokaite.

Egonu atakuje po prostej z prawej strony, ale po raz kolejny popełnia błąd, atakując w aut.

Myli się w ataku Paola Egonu, posyłając piłkę w aut.

Siatki dotykają teraz zawodniczki reprezentacji Włoch.

Dominika Strumiło zmienia na ataku Kaję Grobelną.

Grobelna zablokowana przez potrójny blok włoskiego zespołu.

W aut atakuje Kaja Grobelna.

Podrażnione są Belgijki tak gładką przegraną w pierwszej partii. Teraz widać w ich postawie zdecydowanie więcej ambicji i zawziętości.

Teraz to był "monster block"! Belgijki zatrzymały Egonu

Udany atak z lewego skrzydła prezentuje Britt Herbots.

As serwisowy Sorokaite.

W ataku myli się Egonu, ale trener włoskiego zespołu prosi jeszcze o sprawdzenie tej piłki. Czekamy... A jednak! Było boisko po ataku, punkt dla Italii.

Tym razem to Belgijki rozpoczynają od dobrych akcji seta. Na lewym zablokowały Sorokaite.

Ciasno po skosie z prawego skrzydła atakuje Egonu, sędzia pokazuje, że po tym ataku było już boisko. Trner belgijskiego zespołu prosi o sprawdzenie tej piłki i faktycznie było już boisko. Piłka dla Italii, która wygrywa pierwszego seta.

Skuteczny atak Egonu i Włoszki mają pierwszą piłkę setową.

Kaja Grobelna zablokowana w ataku ze środka z drugiej linii.

Belgijki otrząsnęły się już po złym początku meczu, teraz to one rozdają karty na boisku. Dobra zagrywka i twarda gra na siatce zaprocentowała kolejnym punktem Belgijek.

Zupełnie rozprowadzony teraz włoski blok przez belgijską rozgrywającą.

Pojedynczy blok Belgijek! Na środku zatrzymana zostaje Raphaela Folie.

Po raz kolejny atomowy atak z prawego skrzydła prezentuje Paola Egonu.

Belgijki dwoją się i troją, by sforsować blok włoskiego zespołu, ale jak dotąd rzadko im się to udaje. Włoszki emanują zaś pewnością i siłą w ofensywie.

Atomowy atak Egonu z prawej strony, Belgijki nie były w stanie podbić już tej piłki.

Z lewego skrzydła zapunktowała tym razem Miriam Sylla.

Teraz podwójny blok Belgijek zatrzymał w ataku Egonu.

Blokiem pograły teraz Belgijki, punkt w tym elemencie w pojedynkę zdobyła Marlies Janssens.

Nie spotkały się z piłką teraz Włoszki. Nie często przytrafia się im taki błąd.

Na boisku pojaiwa się Karolina Goliat.

Sorokaite tym razem zagrywa mocno, ale w aut. Trener Davide Mazzanti prosi jeszcze o wideoweryfikację, ale ona tylko potwierdza, że był aut.

Egonu bez problemu kończy akcję atakiem z lewego skrzydła.

Grobelna nie kończy ataku na prawym skrzydle, podczas gdy Włoszki nie mają problemu ze skutecznością.

Herbots punktuje z prawego skrzydła.

Dominika Sobolska skutecznie obija blok rywala.

Reprezentacja Belgii na razie punktuje tylko po popsutych zagrywkach rywala.

Nie mogą odnaleźć się jak na razie Belgijki, podczas gdy wicemistrzynie świata stawiają mur na siatce i punktują blokiem raz po raz.

Tym razem na lewej stronie zablokowana zostaje Britt Herbots.

Popsuła zagrywkę Sorokaite ku uciesze zawodniczek po drugiej stronie siatki.

Wciąż nie radzą sobie z przyjęciem Belgijki, a Włoszki wykorzystują swoje szanse w ataku.

Marlies Janssens zostaje zatrzymana blokiem przez Włoszki.

Szybko o czas prosi trener reprezentacji Belgii.

Miriam Sylla skutecznie atakuje z lewego skrzydła.

Belgijki przyjmują piłke na drugą stronę, a Włoszki wykorzystują kontratak.

Nieudany atak Grobelnej, która posyła piłkę w aut.

Rozpoczynamy mecz! Piłkę do gry wprowadzać będzie reprezentacja Włoch.

Wyjściowe składy:

Włochy: Sorokaite, Malinov, Folie, Chirichella, Sylla, Egonu, De Gennaro (libero).

Belgia: Herbots, Van Gestel, Grobelna, Sobolska, Janssens, Van de Vyver, Ruysschaert (libero).

W łódzkiej Atlas Arenie trwa rozgrzewka obu drużyn, za kilka minut odśpiewane zostaną hymny narodowe.

Kto wygra mecz?

Obie ekipy nie poznały jeszcze smaku porażki na tegorocznych mistrzostwach Europy. Włoszki pokonały już Portugalię i Ukrainę, oba spotkania wygrywając bez straty seta. Belgia pewnie wygrała zaś mecze z Ukrainą 3:0 i ze Słowenią 3:0.

Na godzinę 18:00 zaplanowano początek meczu, który zapowiada się niezwykle ciekawie, czyli Włochy vs Belgia.