Zawodnicy dziękują sobie za grę, a my dziękujemy za uwagę. Kończymy relację na żywo meczu w Bełchatowie i zapraszamy na kolejne relacje na portalu WP SportoweFakty. Życzymy miłego wieczoru!

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany rozgrywający PGE Skry, Grzegorz Łomacz.

Skutecznie, po bloku z lewego skrzydła atakuje Artur Szalpuk i PGE Skra wygrywa szybko i pewnie mecz z ekipą z Zawiercia.

Popsuta zagrywka po stronie gospodarzy.

Po chwili psują jednak zagrywkę i to PGE Skra Bełchatów ma pierwszą piłkę meczową.

Wybrnęli z trudnej sytuacji zawiercianie, którzy skończyli atak z krótkiej.

Spokojnie, pewnie grają bełchatowianie, a w ataku świetnie czuje się dzisiaj Milad Ebadipour.

Psują zagrywki zawodnicy jednej i drugiej drużyny.

W siatkę zagrywa Mateusz Malinowski.

Ebadipour skutecznie gra w ofensywie z drugiej linii. PGE Skra pewnie zmierza po zwycięstwo w tym meczu.

DObre przyjęcie ma zespół z Zawiercia, który po chwili punktuje pewnie ze środka.

Zabójcze są te ataki Petkovicia w dzisiejszym spotkaniu.

Ze środka punktuje Kochanowski, a do tego zawiercianie dotykają siatki.

Malinowski punktuje w ataku z lewej strony.

Teraz Ebadipour popełnia błąd dotknięcia siatki przy próbie bloku.

Milad Ebadipour nie bierze jeńców w ataku i ponownie punktuje z lewego skrzydła.

Nie czeka zbyt długo Mark Lebedew, który prosi o czas dla swojej ekipy.

I jeszcze jeden punkt zagrywką dokłada przyjmujący PGE Skry.

As serwisowy Artura Szalpuka.

Wywrócił się pod siatką Szalpuk i popełnił błąd przejścia dołem.

Na tego gracze PGE Skra może liczyć! Petković ponownie punktuje w ataku.

Łomacz raz po raz uruchamia środkowych, tym razem był to Kochanowski.

Skutecznie z drugiej linii w ataku prezentuje się Szalpuk.

Ebadipour pewnie atakuje z lewego skrzydła po skosie.

Nie poddają się zawiercianie, którzy walczą w tym secie o przedłużenie losów meczu.

Z wysokiej piłki w ataku zapunktował Malinowski.

Skutecznie w kontrze zaatakował Mateusz Malinowski.

Technicznym zagraniem ofensywnym popisuje się Artur Szalpuk.

Piłkę przechodzącą bez problemu kończy Łomacz, a w polu serwisowym pozostaje Petković.

Z lewej strony pod dziewiąty metr skutecznie atakuje Alexandre Ferreira.

Od udanego ataku trzeciego seta ropoczyna Artur Szalpuk.

Czy Aluron Virtu CMC Zawiercie doprowadzi do tie-breaka?

Kłos punktuje w ataku ze środka i PGE SKra Bełchatów pewnie wygrywa drugiego seta. Gospodarze w całym meczu prowadzą już 2:0.

Mocno, ale w pół siatki zagrywa Kuba Kochanowski.

Petković po raz kolejny punktuje w ofensywie i PGE Skra ma pierwszą piłkę setową w drugiej partii.

Szybki przerzut Łomacza do Petkovicia, a serbski atakujący kończy atak z prawej strony.

Błąd ustawienia po stronie drużyny gospodarzy.

Ferreira punktuje w ofensywie z lewej strony.

W ofensywie punktuje także irański przyjmujący PGE Skry, Milad Ebadipour , który popisuje się technicznym zagraniem.

Waliński radzi sobie z potrójnym blokiem rywala i punktuje w ataku z lewego skrzydła.

Błąd dotknięcia siatki przy próbie bloku popełniają gracze PGE Skry.

Z trudnej sytuacji wyszli teraz goście, a to wszystko dzięki niesamowitym obronom Kogi.

Przewaga PGE Skry w tym secie wzrosła, więc na wydarzenia na boisku reaguje Mark Lebedew, prosząc o drugi czas.

Masny uruchamia atak z drugiej linii, ale zawiercianie popełniają błąd, atakując bezpośrednio w siatkę.

Czujny Szalpuk zareagował na siatce i przytrzymał Gawryszewskiego.

Zablokowany po raz pierwszy w dzisiejszym meczu zostaje na środku Kłos.

Przesuniętą krótką gra Łomacz, który posyła piłkę do Kochanowskiego.

Gracze PGE Skry nie wstrzymują ręki na zagrywce. Tym razem asa zaserwował Milad Ebadipour.

Pierwsza przerwa w drugim secie dla zawierciańskiego zespołu.

Natarcie bełchatowian trwa. Tym razem po bloku piłkę wybija Dusan Petković.

Świetnie blokiem reagują bełchatowianie - Kochanowski i Szalpuk zapisują na swoim koncie skuteczny blok.

Szalpuk kończy atak ze środka z drugiej linii.

Malinowski punktuje w ataku po prostej z lewego skrzydła.

Niesamowicie zdeterminowani w obronie są zawiercianie, a zwłaszcza Taichiro Koga. Ostatecznie akcję punktym atakiem zakończyła PGE Skra.

Ciekawa akcja, którą skutecznym uderzeniem zakończył Waliński. Ale obie ekipy popracowały solidnie w obronie!

Przesunięta krótka po stronie zespołu gości tym razem nie wychodzi tak, jak zamierzył to sobie Michał Masny.

Artur Szalpuk atakuje z lewej strony po przekątnej boiska.

Po raz kolejny Masny uruchamia środek, a Gawryszewski ponownie pewnie i ze spokojem punktuje.

Atak z krótkiej kończy Bartosz Gawryszewski.

Malinowski punktuje w ataku z prawego skrzydła na potrójnym bloku.

Kto wygra drugą partię meczu w Bełchatowie?

Karol Kłos ponownie pewnie kończy atak ze środka i gospodarze wygrywają pierwszą odsłonę meczu.

Bronią się jeszcze zawiercianie, Waliński kończy atak z lewej strony.

Atak ze środka pewnie skończył Karol Kłos i PGE Skra ma piłkę setową.

Zapunktował z prawej strony Petković. W obronie ucierpiał jeszcze Waliński, ale nic poważnego na szczęście się nie stało.

Przez podwójny blok Gawryszewskiego i Malinowskiego na lewej stronie przedarł się teraz Szalpuk.

Zdenerwował się teraz Petković i całą swoją siłę włożył w atak z prawego skrzydła. I zapunktował!

Znów ruszona zagrywką PGE Skra, a kontrę wykorzystują goście, którzy minimalizują stratę.

O pierwszy czas w tym meczu prosi trener PGE Skry, Michał Gogol.

Szalpuk nie przyjmuje zagrywki Walińskiego.

Alexandre Ferreira pewnie kończy atak z lewego skrzydła i próbuje jeszcze pobudzić swoich kolegów z zespołu do walki w tym secie.

Broni Ebadipour, ale kolejną szansę na zdobycie punktu wykorzystuje Aluron Virtu CMC, a dokładnie Mateusz Malinowski.

Ze środka skutecznie atakuje Marcin Kania.

Kolejna kontra udana w wykonaniu gospodarzy. Wszystko chodzi jak w zegarku w szeregach PGE Skry.

Druga przerwa dla Marka Lebedewa.

Kochanowski i Petković w duecie zatrzymują blokiem Walińskiego.

Waliński przyjmuje zagrywkę na drugą stronę, a PGE Skra pewnie kończy kontrę.

Wciska piłkę między siatkę a blokjących Jakub Kochanowski.

Trzecią piłkę od Masnego dostaje Waliński i tym razem przyjmujący Aluronu kończy atak.

Po przerwie w ofensywie kolejny błąd popełnia Waliński, który tym razem atakuje po skosie w aut.

O czas poprosił trener Aluronu Virtu CMC, Mark Lebedew.

Po prostej, ale w aut z lewego skrzydła zaatakował Waliński.

Masny uruchamia atak z drugiej linii, w ten sposób skutecznie zachował sie Marcin Waliński.

Skutecznie w kontrze zagrali teraz gospodarze, a punkt na swoim koncie w ofensywie zapisał Szalpuk.

W pół siatki zaserwował serbski atakujący PGE Skry.

Blok rywala mocno obija Alexandre Ferreira.

Mocno i skutecznie z lewej strony, na podwójnym bloku atakuje Szalpuk.

Miał na rękach piłke Piechocki w obronie ataku Ferreiry, ale nie udało się, punkt dla gości.

Milad Ebadipour punktuje w ataku z lewego skrzydła, radząc sobie bez problemu z pojedynczym blokiem Masnego.

Środkiem zagrał także Michal Masny, który rozegrał do Bartosza Gawryszewskiego, a ten zapunktował.

Podwójny blok PGE Skry zatrzymuje w ofensywie Mateusza Malinowskiego.

Po raz kolejny środkiem gra Łomacz, tym razem atak z krótkiej skończył Karol Kłos.

Nie przyjął zagrywki Ferreiry Milad Ebadipour.

Psuje zagrywkę Artur Szalpuk.

Próbował przepychać się Gawryszewski na siatce, ale ostatecznie piłka w aucie.

Punktowa zagrywka Petkovicia.

Z krótkiej skutecznie Kochanowski.

Rozpoczynamy pojedynek! Piłkę do gry wprowadzać będą goście.

Wyjściowe składy:

PGE Skra: Łomacz, Petković, Kłos, Kochanowski, Szalpuk, Ebadipour, Piechocki (libero).

Aluron Virtu CMC: Masny, Malinowski, Kania, Gawryszewski, Ferreira, Waliński, Koga (libero).

W Bełchatowie trwa oficjalna prezentacja drużyn i powitanie zawodników. Za chwilę poznamy wyjściowe składy.

Ze względu na transmisję telewizyjną i fakt, że wciąż trwa mecz w Gdańsku, początek spotkania w Bełchatowie opóźni się o kilka minut.

Kto wygra mecz?

Obie ekipy przystąpią do tego meczu po niedawnych porażkach w krajowych potyczkach. W minionej kolejce bełchatowski zespół po pięciosetowej batalii uległ na wyjeździe Jastrzębskiemu Węglowi. Podopieczni trenera Marka Lebedewa dość zaskakująco przegrali zaś spotkanie z Cerradem Czarnymi Radom 1:3. W minioną środę, w meczu granym awansem, musieli uznać wyższość Trefla Gdańsk (0:3).

Na godzinę 14:45 zaplanowano początek meczu w ramach 9. kolejki PlusLigi w Bełchatowie, w którym szósta w tabeli PGE Skra podejmie siódmą ekipę, Aluron Virtu CMC Zawiercie. Chociaż obie drużyny sąsiadują ze sobą w ligowym zestawieniu i dzieli je tylko 1 punkt, to zespół gości rozegrał dotąd o dwa spotkania więcej.