• 25 : 20
  • 21 : 25
  • 25 : 22

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejne relacje na łamach WP Sportowe Fakty.

Rywalizacja toczyła się głównie w trzecim i czwartym secie, dwie pierwsze partie zdecydowanie dla Trefla. Poza swoją dobrą dyspozycją, tym co pomogło gdańszczanom szybciej zamknąć losy meczu były błędy warszawian.

Drugi mecz ćwierćfinałowy odbędzie się w Warszawie w przyszłą sobotę, 27 marca.

Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Reichert.

Crer i pierwszy mecz ćwierćfinałowy dla Trefla!

Walczą warszawianie. Szalpuk wypycha piłkę po rękach gdańszczan.

Reichert daje pierwszą meczową dla Trefla.

Szalpuk jeszcze walczy i pobudza drużynę do walki.

Lipiński atakuje i piłka wychodzi na aut.

Szalpuk ratuje swoją ekipę z opresji. Złapał ręce blokujących w ataku.

Wlazły na dwa razy.

Udało się warszawianom odebrać, a Kwolek mając sytuacyjną w górze zwolnił atak czym zaskoczył rywali.

Czas nie wybił z uderzenia Reicherta! Kolejny as serwisowy przyjmującego.

Teraz o czas prosi z kolei Anastasi.

As serwisowy Reicherta.

Po czasie Crer atakuje po taśmie, ale w boisko.

Winiarski prosi o czas.

Kwolek odpowiada tym samym.

Cios ze strony Reicherta.

Kiwka Kozłowskiego. Crer w ogóle nie przygotowany na takie rozwiązanie akcji.

Ekspresowe rozdanie po stronie Trefla. Janusz zagrał krótką z Mordylem.

Wrona przełamuje ręce blokujących.

Lipiński obija ręce blokujących.

Wlazły myli się w zagrywce. Gorszy moment atakującego.

Krótka z Mordylem w roli głównej.

Dobrze gdańszczanie w obronie, lecz gdy mają kontrę w górze, Wlazły wyrzuca ją w aut.

Nowakowski wyczekał Reicherta na pipe. Blok na niemieckim przyjmującym.

Król trzyma jakość prawego skrzydła Vervy.

Blok aut Kwolka w kontrze.

Król posyła bombę z prawego skrzydła, a Olenderek ją podbija lecz piłka wpada w siatkę.

Czas dla Anastasiego.

Ależ nakręcili się gdańszczanie. Potężne zbicie Reicherta szóstym punktem z rzędu Trefla.

Król za nerwowo w obronie.

Mocna wymiana ciosów z obu stron, a Kwolek gdy ma piłkę normalną do ataku oburącz kiwa w sam środek siatki...

Verva nie wykorzystała swoich szans, a gdy Janusz dostał piłkę wrzucił ją z trzeciego metra na środek do Crera.

Król atakuje w aut. Widać, że atakujący złapał niewielką zadyszkę.

Mordyl nie utrzymuje piłki w grze po ataku Króla.

Świetna akcja Vervy. Najpierw wyblokowują rywala, a kontrę rozgrywają efektownie przez środek siatki. W roli głównej Wrona.

Szybka piłka do Króla na prawe skrzydło.

Reichert wyrównuje wynik seta. Uciekł spod równej warszawskiej ściany na lewym skrzydle.

Dobra praca warszawian na linii blok-obrona. Kontrę kończy Szalpuk.

Czwarty zepsuty serwis Kwolka.

Kozłowski ledwo uratował piłkę i jedną ręką rozegrał do Nowakowskiego.

Wlazły wpada w siatkę.

Podrażniony Trefl otwiera czwartą partię asem. Serwował Reichert.

Ależ czapa na Wlazłym! Verva wygrywa trzecią partię.

Verva ma kontrę i wykańcza ją Król. Setowa dla gości.

Po przerwie Kozłowski zrehabilitował się Nowakowskiemu. Dynamiczna akcja przez środek.

Czas dla Vervy.

Warszawianie stracili kontrolę na własne życzenie. Kozłowski zdecydowanie za nisko do Nowakowskiego i ten ledwo spotkał się z piłką na środku, a w kontrze Wlazły był bezwzględny.

Czas dla Winiarskiego.

Nowakowski zastopował Crera na środku! Teraz to Verva wychodzi na trzy punkty prowadzenia w decydującej fazie seta.

Szybki pipe do Szalpuka na czystą siatkę.

Reichert przełamuje ręce blokujących.

Po przerwie piłka do Kwolka i ten się nie myli.

Janusz mając wysoki wyblok w górze wystawił do Lipińskiego na pipe'a, lecz ten nie zaatakował tylko wystawił dalej na skrzydło do Reicherta. Zabawili się gdańszczanie z rywalem i to się opłaciło.

Janusz uruchamia pipe'a. W roli głównej Lipiński.

Wrona dla odmiany kiwa ze środka. Gdańszczanie w ogóle nie byli przygotowani na taką akcję.

Reichert wybrał techniczne rozwiązanie co okazało się strzałem w dziesiątkę.

Kończy Wrona. Tym razem presja po stronie Trefla.

Udane zbicie Lipińskiego.

As serwisowy Kwolka, Verva zaczyna przejmować inicjatywę.

Urbanowicz, który wcześniej w ogóle się nie mylił teraz bije w aut.

Kończy Nowakowski.

Janusz broni ataku Kwolka, a Lipiński kończy kontrę.

Znów warszawianie otworzyli prostą Lipińskiemu, jednak teraz bezpiecznie kiwnął.

Lipiński oddaje punk gościom. Atakuje po prostej, ale w aut.

Crer znajduje dziurę w podwójnym bloku.

Na lewym skrzydle Wlazły o wiele mniej dzisiaj skuteczny. Zablokowany przez Nowakowskiego.

Kwolek ma równy blok na lewym skrzydle, lecz radzi sobie.

To mogła być kluczowa akcja w kontekście przejęcia inicjatywy przez Vervę... najdłuższa wymiana, a zakończona dalekim atakiem w aut Wrony.

Janusz rozgrywa "krótką" na skrzydle do Wlazłego i piłka wychodzi po bloku w aut.

Wlazły wybrał się po skosie co okazało się dobrą decyzją.

As serwisowy Szalpuka.

Król omija blok i atakuje w środek boiska.

A jednak nic nie trwa wiecznie. Za piątym razem Szalpuk zgaszony blokiem.

Znów Szalpuk oszukuje blok i to Verva wychodzi na prowadzenie.

Szalpuk po raz trzeci wychodzi z opresji w trudnej sytuacji i podrywa zespół do walki.

Szalpuk popisuje się kolejną akcją i rozeznaniem w boiskowej sytuacji. Atakuje na potrójnym bloku po ciasnym skosie.

Trefl pewny w ofensywie. Lipiński kończy z lewego skrzydła.

Szalpuk miał piłkę na siatce i wybrnął z trudnej sytuacji.

Wlazły znokautował Kwolka serwisem.

Janusz podbija atak Króla, jednak Trefl nie jest w stanie wyprowadzić akcji.

Trzeciego seta gdańszczanie zaczynają od prowadzenia. Wlazły skuteczny w skutecznych na prawym skrzydle.

Kwolek serwuje w siatkę. Drugi set też dla Trefla!

Fatalna piłka Króla na lewym skrzydle, ale poradził sobie kiwką. Pomógł mu w tym Janusz chowając ręce w bloku.

Kwolek dostał sytuacyjną na potrójny blok i zaatakował w antenkę. Setowa dla Trefla.

Szalpuk przyjmuje na drugą stronę, w kontrze efektownie bije Urbanowczi.

Wlazły dostał złą piłkę, ale dał radę ja skończyć. Wykorzystał ręce Szalpuka.

Mocne zbicie Crera na środku siatki.

Kwolek im trudniejszą piłkę ma, tym lepiej kończy.

Warszawianie wyblokowywują Wlazłego, ale Kozłowski wpada w siatkę.

Ekspresowe zagranie do Króla i punkt dla Vervy.

Reichert dostał trzeci raz z rzędu piłkę i w końcu skończył.

Król zaczął mocniej serwować i od razu widać różnicę w grze. Gdańszczanie odrzuceni od siatki i Reichert zablokowany.

Warszawiacy mają kontrę po swojej stronie i wykorzystuje ją Król.

Po przerwie Szalpuk przyjmuje i kończy na skrzydle.

Urbanowicz popisuje się asem serwisowym. Piłka trafiła idealnie w linię boczną.

Reichert wykorzystuje sytuacyjną piłkę.

Jak warszawianie nie włączą serwisu, to nie będą mieć żadnego argumentu na grę rywala. Wlazły potężnie z prawego skrzydła.

Swoje pięć minut ma Urbanowicz. Kolejny blok środkowego.

Kozłowski wchodzi na rozegranie do Vervy, a Urbanowicz kończy ze środka.

Urbanowicz powstrzymuje blokiem Szalpuka.

Pani sędzina trochę zaspała z odgwizdaniem błędu Nowakowskiego, do którego sam się w trakcie akcji przyznał (dwa razy pod rząd dotknął piłki), a Kwolek za dyskusje ukarany żółtą kartką.

Kwolek w swoim stylu z lewego skrzydła.

Trefl odpowiada tym samym.

Trinidad uruchamia pipe'a i Kwolek kończy choć miał podwójny blok.

Szalpuk zaatakował obok bloku, ale i obok boiska.

Reichert obija ręce blokujących.

Szalpuk zaatakował z miejsca czym zaskoczył rywali.

Król idealnie w tempo.

Wlazły asekuruje blokujących kolegów, a w kontrze bije Reichert.

Kontra Vervy i Szalpuk potwierdza słuszność zmiany.

Reichert nie radzi sobie z floatem Nowakowskiego.

Po przerwie Nowakowski w swoim stylu - dynamicznie ze środka siatki.

Cztery punkty z rzędu gdańszczan - Anastasi prosi o czas.

As serwisowy Lipińskiego.

Długa akcja skończona przez Wlazłego. Verva miała swoje szanse, lecz nie wykorzystała ich. Zawiódł Kwolek na skrzydle.

Król przekombinował i zamiast po ciasnym skosie, zaatakował w siatkę.

Kwolek pomylił się i zaatakował w aut, ale trzeba przyznać, że było to kolejne fatalne rozegranie Trinidada.

Król obija ręce blokującego Lipińskiego.

Kończy Crer, ale warto wspomnieć o wcześniejszej obronie Vervy ataku Lipińskiego.

Drugiego seta otwiera Kwolek skuteczną kiwką na lewym skrzydle.

Zerwany atak Szalpuka kończy pierwszego seta. Błędy własne zdominowały premierową odsłonę.

Crer nie trafia na czysto, ale kończy. Setowa dla gospodarzy.

Wlazły wywiązuje się z roli lidera ofensywy. Wybija kolejną piłkę po rękach blokujących.

Dobry atak z lewego skrzydła Reicherta.

Kwolek przełamuje ręce blokujących.

Kwolek z Nowakowskim w ciemno poszli do Wlazłego co było dobrą decyzją. Atakujący powstrzymany blokiem.

Blok-aut Wlazłego.

Superlak wszedł na podwójną zamianę i od razu powstrzymuje blokiem Lipińskiego.

Szalpuk wygrywa kolejną akcję na lewym skrzydle.

Reichert nie wykorzystuje czystej siatki z pipe'a, ale dobija piłkę Lipiński.

Król bije po rękach spóźnionego w bloku Crera.

Szalpuk skuteczny w swoim pierwszym ataku.

Grobelny wyczerpał limit błędów. Wchodzi Szalpuk.

Verva podbija mocny atak Reicherta, lecz Crera już nie daje rady.

Do błędów z zagrywki, warszawianie dodają także błąd podwójnego odbicia.

Kolejne błędy serwisowe w polu serwisowym po obu stronach siatki.

Verva znów gra przez środek - jedyny funkcjonujący element jak dotąd. Kończył Nowakowski.

Lipiński w sytuacyjnej akcji, ale wypycha piłkę po rękach rywali.

Wrona na dwa razy.

Akcja całkowicie nie w tempo po warszawskiej stronie... Urbanowicz powstrzymuje pipe'a Kwolka.

Wlazły obija ręce Grobelnego.

Po przerwie Król przerywa serię gdańszczan.

Wlazły rozgrywa kontrę techniką i wyprowadza swoją drużynę na pięciopunktowe prowadzenie.

Ściana na drodze Grobelnego na lewym skrzydle. W roli głównej Wlazły z Crerem.

Reichert znalazł dziurę w warszawskim bloku.

Trinidad dobrze rozrzucił blok, Kwolek na czystej siatce z pipe'a.

Janusz także korzysta ze środka siatki. Kończył Crer.

Blok aut Nowakowskiego na środku siatki.

Trinidad przechodzi linię 9. metra. Mamy już ponad pięć minut meczu a dopiero dwie pełne akcje rozegrały oba zespoły.

Potężne zbicie Króla z prawego skrzydła. Olenderek nie utrzymuje piłki w grze.

Pierwsza rozegrana akcja i od razu uruchomiony Urbanowicz na środku siatki.

Jeszcze jeden as serwisowy Wlazłego.

W końcu zagrywka przechodzi przez siatkę i to w dodatku jest as! Serwował Wlazły.

Trzeci serwis też zepsuty...

Crer idzie w jego ślady.

Jako pierwszy piłkę do gry wprowadza Król i od razu serwuje w siatkę.

Wyjściowy skład:

Trefl Gdańsk: Crer, Reichert, Wlazły, Urbanowicz, Lipiński, Janusz, Olenderek (libero)

Verva Warszawa: Trinidad, Grobelny, Nowakowski, Kwolek, Wrona, Król, Wojtaszek (libero)

Do meczu pozostało około 5 minut. Sprawiedliwymi spotkania będą:

Sędzia pierwszy: Agnieszka Michlic

Sędzia drugi: Maciej Maciejewski

Komisarz: Krzysztof Ratajczak

Kwalifikator: Dariusz Jasiński

Kto wygra mecz?

Z kolei warszawiacy do Gdańska pojechali z szóstej pozycji w ligowej tabeli. Niekorzystny jest też dla nich tegoroczny bilans spotkań z gdańską ekipą. Oba mecze fazy zasadniczej VERVA przegrała.

Gospodarz meczu - Trefl Gdańsk, z punktu widzenia tabeli jest faworytem zawodów. Po fazie zasadniczej zajął trzecie miejsce z dorobkiem 50 punktów.

Witamy i zapraszamy na pierwszy mecz ćwierćfinałowy tegorocznych mistrzostw Polski.

Trefl Gdańsk podejmuje VERVA Warszawa Orlen Paliwa. Początek rywalizacji o godzinie 14:45.