Zakończony
Francja
ITA 15 : 25 FRA
czas 3 SET

Włosi nie wykorzystali możliwości i w trzecim secie nie podjęli walki. Francja sprawiła gospodarzom siatkarskie lanie. Świetnie serwowała, a w tym elemencie pierwsze skrzypce grał Earvin Ngapeth. Italia nie poradziła sobie w przyjęciu i to ona po bolesnej porażce, będzie przeciwnikiem Polski w meczu o trzecie miejsce w Lidze Narodów.

czas 3 SET

20. punkt dla Francji po błędzie serwisowym.

3
ITA 11 : 19 FRA
czas 3 SET

Powoli zmierzamy, a konkretnie to Francuzi zmierzają do końca meczu. Dużo luzu także w kwadracie rezerwowych, ponieważ będąca na wyraźnym prowadzeniu drużyna nie ma problemu ze skutecznością w ataku.

2
1
ITA 6 : 16 FRA
czas 3 SET

Jeszcze przerwa na żądanie selekcjonera Włochów. Nie chce on dopuścić do kompromitującego, siatkarskiego lania. We francuskim obozie z kolei pełna równowaga.

2
1
1
1
ITA 5 : 14 FRA
czas 3 SET

Earvin Ngapeth jest w tym meczu klasą sam dla siebie w serwisie.

4
1
ITA 5 : 13 FRA
czas 3 SET

Dużo wskazuje na to, że siatkarze po raz ostatni powrócili do walki po przerwie technicznej.

1
1
ITA 5 : 12 FRA
czas 3 SET

Wynik mówi sam za siebie i wygląda to wszystko bardzo nieobiecująco dla Włochów. Podstawowym problemem gospodarzy jest przyjęcie. Biegają oni po całym boisku za piłkami serwowanymi energicznie przez przeciwników.

2
ITA 4 : 10 FRA
czas 3 SET

Sprawa jest prosta: albo Włosi przycisną przeciwników i przejmą inicjatywę, albo ponownie półfinał zakończy się po zaledwie trzech setach. Na razie całkiem dobrze bawią się reprezentanci Francji.

2
1
ITA 1 : 5 FRA
czas 3 SET

Tak, to na pewno Italia nie przedłuży tego meczu. Coraz większe problemy po stronie podopiecznych Ferdinando De Giorgiego, natomiast rozpędzona Francja zbudowała przewagę 5:1 na początku trzeciego seta.

2
1
1
ITA 0 : 1 FRA
czas 3 SET

Przegrywająca już 0:2 w meczu drużyna z Włoch rozpoczęła serwisem trzeciego seta. Zbyt prosta zagrywka i Francja natychmiast przeprowadziła swój atak.

1
1
1
czas Trzeci set
ITA 20 : 25 FRA
czas 1 SET

Reprezentacja Francja ma prowadzenie 2:0 w półfinale Ligi Narodów. Stopniowo gaśnie euforia na trybunach w Bolonii. Trójkolorowi potrafili odskoczyć w drugim secie i w miarę kontrolować wydarzenia. Włosi mają w następnej partii ostatnią szansę na przebudzenie się. Ostatni punkt zdobył Trevor Clevenot.

czas 1 SET

Napędzają się reprezentanci Francji. Ponownie Earvin Ngapeth sprawia przeciwnikom ogromne problemy swoimi serwisami. Pięć punktów przewagi - trudno będzie gospodarzom cokolwiek zdziałać w drugim secie.

ITA 16 : 19 FRA
czas 1 SET

Nie trzeba chyba specjalnie przekonywać, że dwusetowe prowadzenie będzie ogromnym kapitałem reprezentacji Francji. Widać nerwowość w obozie włoskim, grają oni nierówno i nie potrafią zdobyć prowadzenia w trwającej partii.

ITA 14 : 18 FRA
czas 1 SET

Nie o to chodzi, żeby złapać króliczka, ale by gonić go. Ponownie Italia o kilka kroków za przeciwnikiem. Ledwo zakończyła jeden pościg i musi zabierać się do kolejnego.

1
1
1
ITA 13 : 13 FRA
czas 1 SET

Także nie tym razem. Francja musi zapomnieć o swoim kilkupunktowym prowadzeniu. Punkt na 13:13 to konsekwencja efektownego ataku Alessandro Michieletto z drugiej linii.

1
1
1
ITA 9 : 12 FRA
czas 1 SET

Zobaczymy, czy tym razem Francja przypilnuje przewagi i odbierze gospodarzom wiarę w możliwość odrobienia strat do przeciwnika. Przerwa techniczna i zrobiło się głośno we włoskim obozie. Ferdinando De Giorgi gra tam pierwsze skrzypce.

ITA 8 : 11 FRA
czas 1 SET

Earvin Ngapeth w polu serwisowym. Pierwsza zagrywka przyjmującego Francji zakończyła się asem. Także kolejna sprawiła mnóstwo problemów gospodarzom. Trzy punkty zaliczki zawodników z zachodu kontynentu.

ITA 6 : 5 FRA
czas 1 SET

Euforia na trybunach po tym jak Włosi przebili się efektownie przez blok przeciwnika.

ITA 4 : 5 FRA
czas 1 SET

Kolejna przerwa w grze, tym razem przy skromnym prowadzeniu Earvina Ngapetha i spółki, ale selekcjoner gospodarzy postanowił zareagować taktycznymi wskazówkami po serii trzech straconych punktów przez Włochów.

1
ITA 4 : 4 FRA
czas 1 SET

Pora na emocje związane z drugim setem, na razie na prowadzeniu 1:0 w meczu reprezentacja Francji. Walka na początku drugiej partii wyrównana i przynajmniej na razie wygląda na to, że trzeba się do tego przyzwyczaić.

czas Drugi set
ITA 22 : 25 FRA
czas 1 SET

W pierwszym secie najpierw próbowali zbudować przewagę gospodarze, następnie Francuzi, jednak w nierównej rozgrywce aktualnie przegrywający nie dawali za wygraną. Od stanu 18:20 do 23:20 punktowali wyłącznie Trójkolorowi i tego kapitału już nie zmarnowali. Francja zwyciężyła w partii otwierającej mecz 25:22. Na zakończenie zaatakowali ze środka w pierwszym tempie.

1
2
1
1
ITA 22 : 24 FRA
czas 1 SET

Ważna wideo weryfikacja dla Francji i dwie piłki setowe!

2
1
2
ITA 20 : 23 FRA
czas 1 SET

Poszli za uderzeniem Francuzi, wielki przestój gospodarzy.

czas 1 SET

Tym razem przerwa na żądanie selekcjonera reprezentacji Francji. Alessandro Michieletto zachował się z wyczuciem na skrzydle i skutecznie zakończył kontratak. Dwupunktowe prowadzenie Włoch.

ITA 18 : 18 FRA
czas 1 SET

Zapowiada się na zażartą walkę w końcówce pierwszego seta.

1
1
ITA 16 : 16 FRA
czas 1 SET

Nie tak powoli i siatkarze dojeżdżają do decydujących akcji pierwszego seta. Popracowali Włosi w obronie po powrocie na boisko i szybko pozbawili Francuzów trzypunktowego prowadzenia. Zrobiło się 16:16.

ITA 13 : 16 FRA
czas 1 SET

W kontrataku skutecznie Earvin Ngapeth. To oznacza, że Francja ma trzy punkty przewagi, a selekcjoner reprezentacji Włoch postanowił wykorzystać pierwszą w meczu przerwę na żądanie.

1
1
ITA 12 : 14 FRA
czas 1 SET

Nikt nie odjechał wyraźnie przeciwnikom przed pierwszą przerwą techniczną. Interesująco, próbują jedni i drudzy, ale jednopunktowe prowadzenie Francji nic nie znaczy, o niczym nie świadczy.

1
ITA 8 : 10 FRA
czas 1 SET

Świetna obrona jednego z reprezentantów Francji i kontra przeprowadzona z wykorzystaniem Earvina Ngapetha. Sprytnie jeden z najpopularniejszych siatkarzy na świecie i Włosi wrzucili sobie piłkę w sieć.

2
1
ITA 7 : 7 FRA
czas 1 SET

Każda udana akcja gospodarzy turnieju finałowego jest przyjmowana euforycznie przez publiczność w Bolonii. Przypomnijmy, że drużyna lepsza w drugim półfinale zagra w decydującym meczu z Amerykanami. Pokonani wpadają w meczu o trzecie miejsce na Polskę.

1
1
ITA 4 : 2 FRA
czas 1 SET

Alessandro Michieletto wcześnie pobudził publiczność w Bolonii swoimi potężnymi serwisami. Mocne otwarcie meczu przez tego zawodnika, a problem z jego serwisami ma między innymi Earvin Ngapeth.

1
czas Start meczu
20:59

Siatkarze stopniowo pojawiają się na boisku.

2
01:44
2
3
01:43

Francja w ćwierćfinale nie pozwoliła sobie na porażkę w ani jednym secie i odniosła zwycięstwo 3:0 z Japonią. Przewaga Trójkolorowych nad Azjatami była zdecydowana. Po pierwszej, wyrównanej partii, w drugiej było 25:16 dla Francuzów. Później zamknęli oni rywalizację najwcześniej jak to było możliwe.

1
01:41

Takie pomyłki zdarzały się Włochom w poprzednim meczu.

1
1
1
2
01:38

Włosi w ćwierćfinale odnieśli zwycięstwo 3:1 z Holandią. W pierwszym secie popełnili liczne błędy i musieli uznać wyższość Pomarańczowych. Szybko podnieśli się jednak po małym niepowodzeniu i w kolejnych partiach pokazali swoją wyższość nad przeciwnikiem z Beneluksu.

1
1
1
01:36

W drugim półfinale Ligi Narodów dojdzie do konfrontacji reprezentacji Włoch i Francji. W części zasadniczej rozgrywek Italia zajęła pierwsze miejsce, a Francja była na czwartej lokacie w tabeli. W bezpośrednim starciu zwyciężyli jednak Francuzi i to zdecydowanie 3:0.