Absurdalne nieporozumienie Włochów. Potrafili się jednak podnieść (wideo)

Włosi wywiązali się z roli faworytów i awansowali do półfinału Ligi Narodów. Największy problem z Holendrami mieli w pierwszym secie, a ostatnia akcja była dobrym podsumowaniem gry Italii.

Reprezentacja Włoch w meczu z Holandią Twitter / Polsat Sport / Reprezentacja Włoch w meczu z Holandią
Konfrontacja Włochów z Holendrami zakończyła się takim samym wynikiem 3:1 jak pierwszy ćwierćfinał Stanów Zjednoczonych i Brazylii. Miała też podobny przebieg, ponieważ lepsza drużyna odwracała wynik po porażce w pierwszym secie.

Włosi byli zaskoczeni solidną grą Pomarańczowych, a sami popełniali wiele błędów. Holandia zdobyła punkt na 25:21 po absurdalnym nieporozumieniu zawodników z Półwyspu Apenińskiego.

Po serwisie Roberto Russo siatkarze z Włoch mieli możliwość wykorzystania przechodzącej piłki do przeprowadzenia swojej akcji. Tymczasem Yuri Romano i Simone Anzani nie wiedzieli, kto ma wykonać pierwsze odbicie i po sekundzie zobaczyli piłkę na boisku po swojej stronie. Akcję można zobaczyć poniżej:

W pozostałych setach Italia unikała podobnych błędów i to ona jako druga awansowała do półfinału Ligi Narodów. Polska powalczy o wejście do najlepszej czwórki z Iranem w czwartek.

Czy reprezentacja Włoch będzie najlepsza w Lidze Narodów?