• 25:22
  • 25:19
  • 25:22
Rosja - Polska 3:0 (25:22, 25:19, 25:22)
Kropkę nad i postawił Dmitrij Muserski popisując się w ostatniej akcji kolejnym udanym atakiem. Tym samym Rosjanie przerwali złą passę w meczach z Polakami.
W trzeciej partii nadzieje znów odżyły, bo Polacy nawet przez chwilę objęli prowadzenie. Znów jednak dały znać o sobie błędy własne. W końcówce Biało-czerwoni pograli skutecznie blokiem i doprowadzili do remisu. Popełnili jednak dwie kosztowne pomyłki, Konstantin Bakun  dołożył asa i właściwie było po meczu.
W drugiej partii Polakom udało się zmniejszyć straty do jednego punktu na drugiej przerwie technicznej, ale potem skuteczni skrzydłowi rosyjscy zrobili swoje. Trzy grosze dołożył  zrobił także uruchomiony w końcówce Dmitrij Muserski.
Przepraszamy za problemy techniczne.
W jakiś cudowny zespół Artur Szalpuk przebija się prze blok.
Po wbitym przez Aleksandra Wołkowa gwoździu, nie ma co zbierać po drugiej stronie siatki.
Gra Polaków wygląda już lepiej niż w pierwszym secie, ale Rosjanie wykorzystują każdy błąd polskich siatkarzy.
Co za akcja! Kontrę kończy Artur Szalpuk.
Pierwszy punkt dla Bialo-czerwonych w tym secie zdobywa Bartosz Bednorz.
Oba zespoły zaczęły drugą partię w takich składach, w jakich rozpoczęły całe spotkanie.
Wydawało się, że Konstantin Bakun uderzył w aut, ale jednak jakoś udało mu się zahaczyć o blok Polaków.
Polacy zaczęli mecz niemrawo, w przeciwieństwie do zmotywowanych Rosjan. Jednak akcje z końcówki pierwszego seta dają nadzieję, że może następny będzie miał inny przebieg.
Niestety po czasie Piotr Nowakowski psuje zagrywkę.
Flot Piotra Nowakowskiego robi swoje, przechodzącą piłkę kończy Bartosz Bednorz. O pierwszy czas prosi trener Rosji, Władimir Alekno
Konstantin Bakun efektownie i efektywnie z prawego skrzydła.
Sprytnie z rosyjskim blokiem radzi sobie Artur Szalpuk
Podwójna zmiana w polskiej drużynie, pojawiają się na boisku Maciej Muzaj  oraz Paweł Woicki
Artur Szalpuk jak na razie jednym z jaśniejszych punktów, skończył kolejny atak.
Druga zagrywka już nie wyszła tak dobrze polskiemu środkowemu.
Mateusz Bieniek wchodzi zadaniowo na zagrywkę i od razu punktuje.
Ostatnie dwa punkty na konto Polaków dopisał Dawid Konarski.
Skuteczność Biało-czerwonych w wykorzystywaniu kontr nadal mizerna.
Polacy nie potrafili skończyć swojej kontry. Piłka wraca na stronę Rosjan i kończy akcję Siergiej Tietiuchin. O kolejny czas prosi Stephane Antiga.
Oba zespoły wymieniają uprzejmości w postaci zepsutych zagrywek.
Jak na razie Jegor Kliuka kończy piłki i to w efektowny sposób.
Artur Szalpuk z całej siły obija blok, co okazuje się najskuteczniejszym rozwiązaniem.
Dmitrij Muserski dostaje piłkę gdzieś na wysokości swojej pachy, ale i tak ją kończy.
W poprzedniej akcji blokowany, tym razem Siergiej Tietiuchin nie daje się zatrzymać.
Uruchomiony z drugiej linii Artur Szalpuk dokłada kolejny punkt do dorobku polskiej drużyny.
Jednak i gospodarze od czasu do czasu się mylą.
Rosjanie jak na razie świetnie spisują się na zagrywce, tym razem zapunktował Siergiej Grankin.
Pierwszy skuteczny blok Polaków, którzy zatrzymują Konstantina Bakuna.
Rosjanie na razie rzucili się na rywali, kolejne oczko dokłada Jegor Kliuka.
To nie koniec kłopotów polskich siatkarzy. Nie radzą sobie z zagrywką Siergieja Tietiuchina
Skuteczne zbicie Artura Szalpuka przerywa złą serię Biało-czerwonych.
Punktowa zagrywka Rosjan. O czas od razu prosi Stephane Antiga.
Na razie we znaki Polakom daje się rosyjski blok. Tym razem zatrzymany Dawid Konarski.
Polacy zaczynają dobrze od uderzenia Marcina Możdżonka, ale w kolejnej akcji mylą się.
Wyjściowe składy: Rosja: Kliuka, Muserski, Bakun, Wolwicz, Grankin, Tietiuchin, Werbow (libero) Polska: Bednorz, Konarski, Możdżonek, Nowakowski, Szalpuk, Łomacz, Wojtaszek (libero)
W oczekiwaniu na siatkarskie emocje zapraszamy do lektury zapowiedzi meczu.
Przy okazji dzisiejszego spotkania warto przypomnieć, że od chwili objęcia polskiej drużyny przez duet Stephane Antiga  i Philippe Blain, Polacy mają bardzo dobry bilans z Rosjanami. Czy ta dobra passa zostanie dzisiaj podtrzymana?
Dzisiejszy rywal, reprezentacja Rosji, nie może zaliczyć początku rozgrywek Ligi Światowej do udanych. Podopieczni Władimira Alekno przegrali w pierwszym meczu 0:3 z Serbią.
W pierwszym swoim spotkaniu Biało-czerwoni w dosyć eksperymentalnym ustawieniu pokonali 3:1 reprezentację Bułgarii.
Serdecznie zapraszamy na relację live z drugiego meczu Polaków w tegorocznej Lidze Światowej. Mecz rozpocznie się za około kwadrans.