Stephane Antiga po meczu z Rosją: Nie zagraliśmy gorzej, niż przeciwko Bułgarom

Siatkarze reprezentacji Polski po wygranej nad Bułgarią nie zdołali pójść za ciosem. Podopieczni Stephane'a Antigi w swoim drugim meczu na turnieju w Kaliningradzie przegrali z Rosjanami 0:3.

Jacek Pawłowski
Stephane Antiga Materiały prasowe / FIVB / Stephane Antiga
- Nie można powiedzieć, że graliśmy dużo gorzej niż w piątek, ale Bułgaria to łatwiejszy przeciwnik. Na Rosję potrzeba znacznie więcej. Mieliśmy okazję wygrać pierwszego seta, jednak się nie udało. Musimy w dalszym ciągu dużo pracować - powiedział Stephane Antiga.

Dla reprezentacji Rosji wygrana nad Polakami miała spore znaczenie. W minionym sezonie Sborna zanotowała bowiem fatalny start w Lidze Światowej, przegrywając 11 meczów. Zawodnicy przed rozpoczęciem turnieju w Kaliningradzie podkreślali, że sytuacja nie może się powtórzyć, bowiem niepowodzenia mogą negatywnie wpłynąć na postawę zespołu w kolejnych meczach. W sobotę podopieczni Władimira Alekny potwierdzili, że wyciągnęli wnioski z porażki z Serbami i w trzech setach odprawili Biało-Czerwonych.

- Ta porażka dała nam do myślenia. Przed nami jeszcze wiele pracy, ale co ważne, wszyscy zawodnicy walczą o jak najlepszy wynik - przyznał opiekun Sbornej.

- Przeanalizowaliśmy naszą grę przeciwko Serbom i na mecz z Polakami wyszliśmy bardziej pewni siebie. Wciąż popełniają błędy, ale zdecydowanie widoczny jest progres w niektórych elementach - powiedział natomiast Siergiej Tietiuchin.