Dziękujemy bardzo za śledzenie relacji na naszym portalu i zapraszamy na kolejne.

Koniec meczu. Piąte zwycięstwo Polek w WGP 2017 przypieczętowała skutecznym atakiem Patrycja Polak.

Pierwsza piłka meczowa dla Polski.

Punktowy serwis Agnieszki Kąkolewskiej.

Tanya Acosta posłała piłkę poza linie końcową, a Lucia Fresco odbiła się od polskiego bloku.

Jej rozmiary nieco zmniejszyła Lucia Fresco.

Martyna Grajber zablokowana na lewym skrzydle. Ale strata Argentynek nadal ogromna.

Joanna Wołosz nie po raz pierwszy rozbija Argentynki zagrywką.

Argentynki kompletnie pogubiły się na środku siatki. Wszystko nieuchronnie zmierza ku końcowi widowiska.

Malwina Smarzek ze stoickim spokojem obiła blok.

W ślady Tomsi poszła też Malwina Smarzek. Polki coraz bliżej piątego zwycięstwa w WGP 2017.

Berenika Tomsia niezawodna w kontrataku.

W końcu zablokowana też Lucia Fresco.

Kolejny udany podwójny blok Polek na lewym skrzydle.

Lucia Fresco punktuje w najlepsze.

Malwina Smarzek doprowadziła do remisu.

Raz jeszcze Lucia Fresco autorką punktu dla Argentyny.

Lucia Fresco nie wstrzymuje ręki, co daje jej zamierzone efekty.

Antonela Fortuna zablokowana na lewym skrzydle.

Martyna Grajber przełamała niemoc ofensywną.

Z kolei Berenika Tomsia wyraźnie przestrzeliła po skosie.

Sol Piccolo wykonała precyzyjny atak po prostej.

A wygraną Polek w drugiej partii przypieczętowała Berenika Tomsia, absolutna bohaterka końcówki drugiego seta.

Zuzanna Efimienko nie dała się nabrać na kiwkę argentyńskiej rozgrywającej.

Berenika Tomsia trafiła w boisko.

Autowy serwis Agnieszki Kąkolewskiej. Piłka setowa dla Argentyny.

Berenika Tomsia ponownie sforsowała blok.

Berenika Tomsia obiła w kontrze argentyński blok. Polki znów złapały kontakt.

Martyna Grajber raz jezscze zablokowana.

Ale Martyna Grajber już nie dała rady przebić się przez blok.

Raz jeszcze Malwina Smarzek w roli głównej.

Malwina Smarzek głównym motorem napędowym Polek w drugim secie.

Punktowy serwis Zuzanny Efimienko.

Fortuna tym razem nie po stronie Antoneli Fortuny. Udany blok Polek.

Zmiana powrotna. Martyna Grajber za Patrycję Polak.

Patrycja Polak po udanych zagraniach odbiła się od argentyńskiego bloku.

Znakomite wejście Patrycji Polak. Punktowy blok i skuteczny atak.

Lucia Fresco zahaczyła o polski blok. Kryzys gospodyń trwa w najlepsze.

Agnieszka Kąkolewska zatrzymana pojedynczym blokiem. To się wcześniej nie zdarzało. Sytuacja Polek staje się coraz trudniejsza.

Lucia Fresco bez kompleksów na lewym skrzydle.

Martyna Grajber tym razem zablokowana. Argentynki odzyskały trzypunktową przewagę.

Berenika Tomsia uderzyła w aut z drugiej linii.

Udane zagrania Martyny Grajber na lewym skrzydle pozwoliły Polkom szybko wyrównać stan seta.

Julieta Lazcano skuteczna w ataku z krótkiej.

Agnieszka Kąkolewska kapitalnie zatrzymała blokiem argentyńską środkową.

Berenika Tomsia nie dała rady ominąć pojedynczego bloku.

Druga partia rozpoczęła się od trudnych zagrywek Antoneli Fortuny.

Polki popełniły w pierwszym secie zaledwie 1 błąd własny.

Koniec pierwszego seta po kolejnym autowym ataku Argentynek.

Pierwsza piłka setowa dla Polek.

Chwila rozluźnienia u Malwiny Smarzek. Najpierw została zablokowana, potem popsuła zagrywkę.

Agnieszka Kąkolewska niezawodna na środku.

Malwina Smarzek ponownie nieomylna w ataku ze skrzydła.

A kolejnym asem popisała się Joanna Wołosz.

Malwina Smarzek przebiła się przez argentyński blok.

Skuteczny podwójny blok na lewym skrzydle pokazał, że Polki błyskawicznie wróciły na właściwe tory.

Chwilowy przestój Polek zupełnie bez konsekwencji.

Martyna Grajber nie pomyliła się w kontrze, a Zuzanna Efimienko czujnie zagrała w bloku.

Autowy atak Argentynek. Jednostronnego widowiska ciąg dalszy.

Berenika Tomsia uprzykrza też życie rywalkom swoją zagrywką.

Argentynki nie mają na razie żadnych argumentów, by podjąć walkę z reprezentacją Polski.

Berenika Tomsia nadal nie do zatrzymania w ataku.

Berenika Tomsia powiększyła prowadzenie Polek udanym atakiem.

Joanna Wołosz od początku straszy rywalki zagrywką.

Wyjściowe składy:

Polska: Kąkolewska, Tomsia, Efimienko, Wołosz, Grajber, Smarzek, Witkowska (libero)

Argentyna: Acosta, Fresco, Aispurua, Piccolo, Lazcano, Vidal, Rizzo (libero)

Choć nasze reprezentantki idą przez WGP 2017 jak burza, trener Jacek Nawrocki przestrzega przed huraoptymizmem. - Każdy ma świadomość, ile jeszcze mamy mankamentów w grze oraz ile rzeczy musimy poprawić, żeby być faworytem w jakimkolwiek meczu. Daleko nam do tego - mówił po piątkowym (14.07), wygranym 3:1 meczu z Peru.

Argentynki plasują się natomiast na drugim biegunie tabeli drugiej dywizji (11. miejsce). Nie zanotowały dotąd ani jednej wygranej, zdobywając zaledwie punkt.

Polki nie zaznały jak dotąd jeszcze goryczy porażki w tegorocznym WGP. Straciły w nich tylko jednego seta.

Witamy serdecznie i zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z drugiego meczu reprezentacji Polski na turnieju World Grand Prix w Ostrowcu Świętokorzyskim (grupa D2). Rywalkami naszych siatkarek będą Argentynki.