PlusLiga: 7. kolejka
10 lis 2018 14:45
czas 3 SET

A my zapraszamy na dwa dzisiejsze mecze PlusLigi, Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów (17:30) i Indykpol AZS Olsztyn - Chemik Bydgoszcz (20). Śledzcie nasze relacje LIVE!

czas 3 SET

Dawid Konarski trafia z lewego skrzydła i kończy to nierówne starcie. Dominacja jego drużyn była dziś nie do podważenia.

czas 3 SET

Francuz jednak nie trafił, mecz jeszcze trwa.

czas 3 SET

Muzaj po skosie przerywa dramatyczną serię swojej ekipy.

czas 3 SET

Gospodarze bronią teraz właściwie każdą piłkę ku rozpaczy Trefla.

czas 3 SET

Jakub Bucki, wprowadzony w pole serwisowe, robi rywalom dużą krzywdę swoimi zagrywkami.

czas 3 SET

Rozpędza się Jastrzębski Węgiel, znów zatrzymał Mijailovicia.

czas 3 SET

Po wybloku na Mijailoviciu nikt w Treflu nie wiedział, kto komu ma dogrywac. I piłka wpadła w ich pole.

2
1
2
JAS 19 : 15 GDA
czas 3 SET

I znów ta sama śpiewka. Złe przyjęcie gdańszczan, nieudany atak Muzaja, szybki cios niezawodnego Lyneela.

czas 3 SET

Lynnel został niemal wyrzucony za boisko tą wystawą, ale poradził sobie i techniczie oszukał blok Trefla.

1
5
1
JAS 16 : 14 GDA
czas 3 SET

Tym razem Nowakowskiemu nie wyszła zagrywka. Ten element w wykonaniu gdańszczan nie wygląda dziś dobrze.

czas 3 SET

Bardzo ładna, widowiskowa wymiana w niemieckim stylu. Bronił Kampa, skończył Fromm.

1
JAS 14 : 13 GDA
czas 3 SET

Atak po bloku Jakubiszka był tak mocny, że Konarskiemu trzeba było lekko zmrozić obite boleśnie palce.

1
1
JAS 14 : 12 GDA
czas 3 SET

Lyneel najpierw obronił świetnie uderzenie Muzaja, potem cudownie wykończył atak z drugiej linii. Rośnie nam kandydat do nagrody MVP!

1
1
1
JAS 13 : 12 GDA
czas 3 SET

Znów słabsze przyjęcie Jastrzębskiego Węgla, a Muzaj pewnie kończy wysoko po skosie. De Giorgi musi ratować sytuację przerwą na żądanie, doszło do tak zwanego przestoju w jego ekipie.

1
1
1
JAS 13 : 11 GDA
czas 3 SET

Wykorzystana kontra gdańszczan, Nowakowski był bezbłędny.

2
2
1
JAS 13 : 9 GDA
czas 3 SET

Lyneel skłania widownię w jastrzębskiej hali do braw.

czas 3 SET

Jakubiszak nie dał szans Konarskiemu na dobre podbicie piłki.

2
1
1
JAS 11 : 8 GDA
czas 3 SET

Muzaj był co chwila podbijany w ataku, co zaowocowało kontra Juliena Lyneela. Andrea Anastasi słusznie irytuje się na czasie.

1
1
2
JAS 9 : 8 GDA
czas 3 SET

Fromma pomaga przeciwnikom. Atak w taśmę i z przewagi ostał się jedynie punkt.

czas 3 SET

Serbski przyjmujący Trefla myli się mimo całkiem dogodnej pozycji w ataku po skosie. Przynajmniej tak twierdzi sędzia.

1
2
JAS 7 : 5 GDA
czas 3 SET

Ten sam scenariusz: problemy z przyjęciem Trefla i szybki punkt dla gospodarzy.

1
2
JAS 5 : 5 GDA
czas 3 SET

Mijailović jednak uderzył mocno po bloku.

1
JAS 5 : 3 GDA
czas 3 SET

Piłka po zagrywce JW wróciła na ich stronę, a kontrę skończył Piotr Hain. Gdańszczanie na razie wyraźnie przegrywają z serwisem rywala.

1
1
JAS 3 : 3 GDA
czas 3 SET

Jakubiszak doprowadza do remisu. Nieco spokojniejszy jest ten początek tego seta.

1
JAS 2 : 2 GDA
czas 3 SET

Dawno nie widzieliśmy tak pewnego minięcia bloku przez Muzaja.

2
1
JAS 2 : 1 GDA
czas 3 SET

Konarski obił blok Trefla, Olenderek nie był w stanie utrzymać piłki w grze.

1
2
JAS 0 : 1 GDA
czas 3 SET

Od początku trzeciego seta Szymon Jakubiszak gra za Rubena Schotta.

JAS 0 : 0 GDA
czas 3 SET
Czy Trefla Gdańsk stać na wyrównanie wyniku spotkania?
1
2
JAS 25 : 16 GDA
czas 2 SET

Gospodarze wieńczą dzieło i powiększają prowadzenie. Gracze Trefla nie poradzili sobie w drugiej połowie minionego seta.

2
2
3
2
czas 2 SET

Lyneel lituje się nad przyjmującymi Trefla Gdańsk, zagrywa w aut.

3
1
1
czas 2 SET

Zabawili się jastrzębianie, Konarski zaskoczył swoim zbiegnięciem w bok z drugiej strefy. A wszystko po zagrywkach Juliena Lyneela.

4
2
czas 2 SET

Teraz Kozłowski dobrze dograł do Patryka Niemca.

1
2
1
1
JAS 21 : 14 GDA
czas 2 SET

Blok na Muzaju, potem blok na Niemcu. Kozłowski też nie pomaga Treflowi w gubieniu rywali.

3
2
1
1
JAS 20 : 14 GDA
czas 2 SET

Muzaj serwuje w siatkę, widać po nim, że ostatnia akcje są dla niego trudne.

1
1
1
2
JAS 19 : 13 GDA
czas 2 SET

Drużyna znad morza znów pogubiła się po przyjęciu, a kontra do Fromma z drugiej linii była bezlitosna. Patryk Niemiec wraca za Wojciecha Grzyba.

2
1
1
JAS 18 : 13 GDA
czas 2 SET

Francuski skrzydłowy JW zamknął Muzajowi skos, a Olenderek nie był w stanie wybronić wracającej piłki. Przerwa dla gości.

2
1
1
1
czas 2 SET

Michał Kozłowski zmienia Marcina Janusza na rozegraniu Trefla.

1
JAS 17 : 13 GDA
czas 2 SET

Oburzony werdyktem sędzió de Giorgi prosi o challenge. I miał rację, bo Maciej Muzaj nie trafił ani w blok, ani w boisko.

1
2
1
czas 2 SET

Marcina Janusz wkońu mógł posłać ładną piłkę do środkowego. Z dobrym efektem.

2
1
czas 2 SET

Dawid Konarski spisał się w przyjęciu, co pomogło Hainowi w wykończeniu akcji.

3
2
1
2
czas 2 SET

Blok-aut Muzaja, wcześniej Fromm nie zaskoczył nikogo swoim plasem.

3
JAS 13 : 10 GDA
czas 2 SET

Ekstremalnie trudny atak Fromma, ale reprezentant Niemiec zmieścił się po prostej.

1
1
1
2
JAS 12 : 10 GDA
czas 2 SET

Akrobatyczne rozegranie Janusza do Muzaja, w stylu brazylijskim, nie sprawdziło się. Piłka wylądowała niedbale w siatce.

1
1
1
JAS 11 : 9 GDA
czas 2 SET

Gdańszczanie bronili jak lwy, ale czego nie skończył Lyneel, wykończył Konarski. Wykazał się w ostatniej akcji Lukas Kampa.

2
3
1
2
JAS 10 : 8 GDA
czas 2 SET

Julien Lyneel jest na razie pewnym punktem Jastrzębskiego w linii przyjęcia.

4
1
1
2
JAS 8 : 8 GDA
czas 2 SET

Kamery mówią jasno: Schott trafił w palce blokujących go graczy JW.

4
1
JAS 8 : 7 GDA
czas 2 SET

Efektowny wyskok Muzaja do zagrywki nie przełożył się na jej wartość punktową. Innymi słowy, aut.

1
2
JAS 7 : 6 GDA
czas 2 SET

Lyneel cudem obronił uderzenie Schotta, a Mijailović w kontrze nie trafił w pole.

czas 2 SET

Ruben Schott nie ma łatwego życia z trenerem Anastasim, Włoch obsztorcował go za nieudaną obronę.

1
2
2
JAS 4 : 6 GDA
czas 2 SET

Uderzenie Nowakowskiego było świetnym zwieńczeniem bardzo szarpanej wymiany.

czas 2 SET

Olenderek ratował piłkę, zawieszając się o bandy i warto było to zrobić. Blok Trefla dwa razy dobrze zatrzymywał Fromma, za drugim razem punktowo.

3
1
czas 2 SET

Muzaj uniemożliwił rywalom obronę swojego uderzenia.

2
1
czas 2 SET

Dawid Konarski coraz swobodniej radzi sobie z blokiem gdańszczan.

1
1
1
2
JAS 1 : 0 GDA
czas 2 SET

Nieudana zagrywka Schotta na start drugiej partii.

1
czas 2 SET

Trener Anastasi schodził na drugą stronę parkietu wyraźnie niepocieszony i zły, widać było, że nie zgadza się do końca z oceną ostatniej akcji pierwszego seta przez sędziów meczu.

1
1
JAS 25 : 22 GDA
czas 1 SET

Kosok miał utrudniać rozegranie, ale de Giorgi jeszcze sprawdza całe zajście. Challenge pokazał, że to Marcin Janusz popełnił błąd i punkt oraz set należy się Jastrzębskiemu.

3
3
1
2
JAS 24 : 22 GDA
czas 1 SET

Sytuację uspokaja Julien Lyneel wściekłym atakiem z prawej strony. Cenne przejście.

1
1
3
JAS 23 : 22 GDA
czas 1 SET

Nowakowski - Fromm 2:0! Paweł Rusek zmienia Niemca w przyjęciu.

2
JAS 23 : 21 GDA
czas 1 SET

Float Nowakowskiego trafił w Christiana Fromma. Czas dla gospodarzy.

3
JAS 23 : 20 GDA
czas 1 SET

Dla odmiany Szymon Jakubiszak uderzył piłkę dobrze, po palcach blokujących.

3
2
JAS 23 : 18 GDA
czas 1 SET

Błąd pogania błąd po stronie Trefla Gdańsk. Kosok przebił bezpańską piłkę na siatce.

1
JAS 22 : 18 GDA
czas 1 SET

Blok na Jakubiszaku. Dawid Konarski znów wykazał się w bloku.

czas 1 SET

Samurajski kok Muzaja znów poszybował w górę, a sam atakujący zapunktował bez bloku.

2
1
JAS 19 : 17 GDA
czas 1 SET

Wysoka, daleka, skuteczna próba Macieja Muzaja.

2
1
JAS 18 : 16 GDA
czas 1 SET

Mijailović uderzył soczyście po skosie, potrzebował tak zdecydowanego i pewnego zagrania.

1
JAS 17 : 15 GDA
czas 1 SET

Gdańszczanie się nie poddają. Popiwczak nie dobiegł do piłki opadającej na parkiet JW.

2
czas 1 SET

Szymon Jakubiszak, wprowadzony chwilę temu na parkiet, nie pomógł Treflowi w ataku, ale punkt nalezy się jego zespołowi. Kampa nie dogadał się z Kosokiem w akcji ze środka.

JAS 17 : 12 GDA
czas 1 SET

Kosok zadbał o to, by goście nie zmniejszyli przewagi.

1
1
1
1
JAS 15 : 11 GDA
czas 1 SET

Popiwczak nie pomógł przyjęciem, ale Dawid Konarski świetnie obił szeroki i wysoki blok.

1
JAS 14 : 10 GDA
czas 1 SET

Bardzo długo czekaliśmy na decyzję stanowiska challenge'owego, w końcu wiemy: Grzegorz Kosok nie naruszył nad siatką strefy gry rywala.

1
czas 1 SET

Konarski i sytuacja JW wraca do normy.

1
czas 1 SET

Pierwszy czas dla Ferdinando de Giorgiego. Było siedem punktów przewagi, są jedynie dwa.

1
czas 1 SET

Piłka rzucona Juliena Lyneela. Nie wszyscy się z tym zgadzają.

1
JAS 12 : 8 GDA
czas 1 SET

Mało płynna akcja, piłka nie latała swobodnie, była raczej ratowana przez obie drużyny. W końccu Nowakowski zagrał lekko nad blokiem.

1
JAS 11 : 7 GDA
czas 1 SET

Pomyłka Fromma w polu serwisowym. Trefl zyskuje okazję na oddech i ponowne wejście w mecz. Zwłaszcza po tak nieudanym uderzeniu Konarskiego.

1
JAS 10 : 4 GDA
czas 1 SET

Wyratowali się goście, Fromm nie trafił w boisko po sytuacyjnym dograniu i obronie Lyneela.

1
JAS 10 : 3 GDA
czas 1 SET

Nikola Mijailović uderza prosto w potrójny blok, gdańszczanom aktualnie nic nie wychodzi. Znowi czas dla Trefla.

1
JAS 8 : 2 GDA
czas 1 SET

Christian Fromm mądrze wypchnął po bloku, oklaskiwała go siedząca na trybunach w jastrzębskiej hali małżonka Maren Fromm.

1
JAS 7 : 2 GDA
czas 1 SET

Anastasi prosi o czas po bloku Niemca Fromma na Patryku Niemcu.

1
JAS 5 : 2 GDA
czas 1 SET

Sędzia Herbik skorygował decyzję sędziego linowego, nawet Andrea Anastasi zgodził się z tym, że piłka po zagrywce Kosoka trafiła w boisko.

1
JAS 3 : 2 GDA
czas 1 SET

Schott zmieścił się między pojedynczym blokiem i antenką.

1
czas 1 SET

Odpowiedź Macieja Muzaja na pojedynczym bloku.

1
1
czas 1 SET

Pierwszy punkt w tym meczu pada po bloku na Rubenie Schotcie.

1

JW: Kampa, Lyneel, Fromm, Kosok, Hain, Konarski, Popiwczak (libero)

1

Trefl: Muzaj, Nowakowski, Niemiec, Janusz, Schott, Mijailović, Olenderek (libero)

1

Jednym z gości spotkania w Jastrzębiu-Zdroju jest Vital Heynen, selekcjoner polskiej reprezentacji. Belg z pewnością dogląda obecnych i przyszłych kadrowiczów.

1

Trefl Gdańsk, trenowany przez Andreę Anastasiego, na razie zajmuje 8. miejsce w lidze (8 pkt, bilans meczów 3-2, sety 11:11), ale ewentualne punkty ugrane w Jastrzębiu-Zdroju bardzo pomogą ekipie znad morza w wyprzedzeniu siódmej PGE Skry Bełchatów, wyprzedzającej gdańszczan o zaledwie punkt. Poza tym Trefl ma jeszcze zaległy mecz pierwszej kolejki ze Stocznią Szczecin. Dwa ostatnie mecze gdańskiej drużyny zakończyły się zwycięstwami 3:1 nad Chemikiem Bydgoszcz i 3:2 nad Indykpolem AZS Olsztyn. Ciekawe, czy tym razem Andrea Anastasi też będzie śmiało dyskutował z arbitrami.

Gracze z Jastrzębia na razie zajmują 4. lokatę w tabeli PlusLigi (10 punktów, bilans gier 4:2, sety 12:11), ale trudno stwierdzić, by ich gra w tej części sezonu rzucała na kolana. Zespół prowadzony przez Ferdinando de Giorgiego męczyli się w pięciu setach z klubami z Zawiercia i Będzina, do tego ostatnio wyraźnie ulegli ZAKS-ie Kędzierzyn-Koźle 0:3 (tuż po pokonaniu w czterech setach PGE Skry Bełchatów). Śląski klub z pewnością nie zamierza ułatwić dziś życia Maciejowi Muzajowi, atakującemy Trefla Gdańsk, który w latach 2015-2018 reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla.

Tak jak pisaliśmy, dziś w Jastrzębiu-Zdroju będzie biało-czerwono na chwałę niepodległej Polski!

Kto wygra mecz?
Jastrzębski Węgiel
Trefl Gdańsk

Tuż przed godziną trzecią rozpocznie się jedno z najciekawszych spotkań 7. kolejki PlusLigi. Mecz Jastrzębskiego Węgla z Treflem Gdańsk zapowiada się przede wszystkim... biało-czerwono.