Dziękujemy za uwagę i już teraz zapraszamy na jutrzejszy finał. Początek decydującej rozgrywki już o godzinie 14:45!

Mecz, w którym wszyscy spodziewali się zaciętej walki trochę zawiódł, a z pewnością trzeci set. JW już jutro zagra z ZAKSĄ o trofeum, a ONICO podobnie jak Aluron Virtu Warta kończy turniej na półfinale.

Najlepszym zawodnikiem półfinału, podobnie jak w pierwszym meczu został zwycięski rozgrywający, Lukas Kampa.

Stało się to czego spodziewano się po pierwszych minutach trzeciego seta, Jastrzębski Węgiel pewnie wygrywa partię 11-punktową przewagą!

Wygraną dała im pomyłka Bartosza Kurka na zagrywce.

Kolejna wideoweryfikacja, tylko dla wideoweryfikacji...

Konarski zbliża JW do upragnionego finału.

Całkowcie zdominowane ONICO próbuje ratować się jeszcze blokiem.

Lyneel ponownie w akcji.

Fromm również nie zwalnia ręki w atakach z lewej flanki.

Lyneel jest tak zdeterminowany dzisiaj, że lepiej nie wchodzić mu w drogę. Kolejna udana akcja Francuza.

Kwolek wyprowadza drużynę z fatalnego ustawienia.

Świetna seria JW przy serwisie Kosoka.

W długiej akcji po przerwie JW pokazało dominację nad ONICO w każdym elemencie sztuki siatkarskiej. Trzeci punkt Konarskiego z rzędu.

Antiga nie ma pomysłu co zmienić w grze. Prosi o czas.

Znów Konarski. Teraz zablokował w pojedynkę Kwolka.

Punktuje Konarski.

Ależ efektowna czapa na Kurku! Fromm nie do przejścia.

Kosok do udanych zbić Fromma, dokłada asa serwisowego.

Znów udanie Fromm w akcji na skrzydle.

Poteżne zbicie Fromma w ręcę blokujących.

Fromm potężnie bije w ręce blokujących.

Jastrzębianie zmienili taktykę trochę. Teraz niemal w 100 proc. Popiwczak kryje Fromma w przyjęciu, a ten jest pierwszą opcją w ataku JW.

Udanie Kurek punktuje dla ONICO.

Emocje biorą górę. Kampa dostaje żółtą kartę za zbędne dyskusje.

Wideoweryfikacje dzisiaj mijają się trochę z celem. Wyniku nie zmieniają, a trwają tak długo, że wybijaja wszystkich z gry.

Mocne otwarcie trzeciego seta w wykonaniu Jastrzębskiego Węgla. Udanie Konarski na skrzydle.

Czy JW uda się zamknąć wynik meczu w trzecim secie?

Ostatnie słowo tym razem należy do Kosoka. JW prowadzi już 2:0.

Lyneel prezentuje sportową złość w najlepszym wydaniu.

Ależ pechowy mecz dla Brizarda... Najpierw wybity palec, a teraz przy próbie obrony kolega z zespołu niefortunnie stanął mu na głowę... Dłuższa przerwa na dojście do siebie zawodnika.

Wraca Kwolek na boisko, ale nadal  to Lyneel dyktuje warunki gry w ofensywie.

Awantura pod siatką, czy był błąd w ataku czy nie, a punkt i tak dla JW.

Błedy po obu stronach siatki.

Vigrass udanie ze środka.

Kosmiczny serwis Penczewa. Bułgar swoim serwisem zaatakował trenera rywali.

ONICO wraca do gry. Fromm zablokowany.

Po krótkiej przerwie blok-aut w wykonaniu Kurka.

Po przerwie blok aut w wykonaniu Kurka.

Antiga nie czeka na rozwój sytuacji i znów prosi o czas.

Błedy wdarły się w grę ONICO. Nieudane zagranie z pipe'a.

Podczas gdy Fromm jest schowany w cień, Lyneel bierze na swoje barki atak z lewego skrzydła.

Zagrywka nadal gra z korzyścią dla JW, jednak Wrona nie pozwala aby Konarski znów się rozkręcił.

Kosok ma kontrę w górze, jednak wyrzuca piłkę poza linię boczną boiska.

Jastrzębie zaczyna wychodzić na prowadzenie, ale trudno powiedzieć, że to przez brak Kwolka po stronie ONICO. Wygrywają kiwkami na siatce.

ONICO traci przewagę.

Niestety na wybitym palcu się nie skończyło. W kolejnej akcji Kwolek zderzył się z siatkarzem rywali i doznał urazu na tyle poważnego, że opuścił boisko.

Jest pierwsza kontuzja, Brizard z wybitym palcem.

Łukasik buduje przewagę dla ONICO

Hain odpowiada ze środka.

Jak widać Kurek bije mocno, ale kiwać też potrafi.

Warszawianie nie puszczają rywala na siatce blokiem.

Kosok udanie otwiera wynik drugiej partii.

Lyneel sprytem wygrywa pierwszą partię dla JW.

Lyneel z pipe'a i setowa dla JW.

Kurek nie wstrzymuje ręki.

Penczew psuje serwis. JW bliżej wygranej.

Jastrzębianie nie radzą sobie na prawym skrzydle. O czas dla nich prosi Santilli.

Prawdziwa wymiana ciosów w ostatnich akcjach.

Dzięki atakom Kurka i serwisowi Kwolka, ONICO wraca do gry.

Obie drużyny wymieniają się błędami.

Czas dla ONICO

Fromm wraca do gry ze swoją zagrywką.

Obaj trenerzy chyba również walczą, jednak "na challenge".

Kwolek bije z lewego skrzydła.

Znów Hain kończy na środku.

Zagrywka atutem Jastrzębskiego. Najpierw punktował Fromm, a teraz Konarski.

Kurek dosłownie przełamał ręce blokujących.

Kosok daje punkt JW ze środka i idzie w pole serwisowe.

Presja zagrywki i mocne lewe skrzydło sprawiło, że ONICO wyrównało stan rywalizacji.

Kolejny blok, tym razem na Lyneelu i ONICO odrabia straty.

Dynamiczny atak Konarskiego i jeszcze bardziej dynamiczny blok. Atakujący powstrzymany przez stołeczną ścianę.

Punktuje Julien Lyneel.

Kolejna udana zagrywka Fromma.

Antiga nie czeka, aż rywal się rozkręci. Prosi o czas.

Wcześniej po taśmie, a teraz z prędkością 118km/h! Strzał Fromma zza linii 9. metra.

Szczęsliwy serwis Fromma po taśmie i kontra dla JW. W niej punktuje Konarski.

Fromm zbija piłkę z lewej flanki.

Oba zespoły już mają na swoim koncie zepsute zagrywki. Nie wytrzymują początkowych nerwów

Z trudniejszej zagrywki Kurka, JW wychodzi obronną ręką. Konarski obija ręce z sytuacyjnej piłki.

Udane zagranie ze środka siatki ONICO otwiera rywalizację.

Zaczynamy!

Wyjściowe składy:

ONICO: Kurek, Brizard, Wrona, Vigrass, Kwolek, Łukasik, Wojtaszek (libero)

JW: Lyneel, Kosok, Konarski, Kampa, Fromm, Hain, Popiwczak (libero)

ONICO i JW już na rozgrzewce. W finale zameldowala się już ZAKSA pokonując Aluron 3:1

Kto awansuje do finału tegorocznego Pucharu Polski?

W przypadku tego meczu, w odróżeniniu do pierwszego półfinału, nie ma zdecydowanego faworyta. Zawodnikiem od którego może wiele zależeć będzie Bartosz Kurek. Klczowym zadaniem jastrzębian będzie powstrzymanie właśnie atakującego ONICO.

Witamy z hali Orbita we Wrocławiu. W dalszym ciągu trwa pierwszy półfinał między ZAKSĄ a Aluronem Virtu Warta, jednak już teraz chcielibyśmy zaprosić państwa na drugi mecz. W nim ONICO Warszawa stoczy bój z Jastrzębskim Węglem.