Keegan Palmer ma ochotę na drugie złoto. Potwierdził to w eliminacjach

PAP/EPA / Mohammed Badra / Keegan Palmer w igrzyskach olimpijskich Paryż 2024

Reprezentant Australii w trzecim przejeździe zapewnił sobie zwycięstwo w eliminacjach w skateboardingu w igrzyskach olimpijskich Paryż 2024. Do finału awansowało ośmiu zawodników, a wśród nich tylko jeden z Europy.

Dzień po rywalizacji kobiet w parku olimpijskim, wjechali do niego mężczyźni. Zasady awansu do finału były identyczne. Na starcie pojawiło się 22 zawodników, z których ośmiu mogło wejść do decydującego etapu igrzysk olimpijskich 2024.

Najlepszy w eliminacjach był Keegan Palmer. 21-letni zawodnik walczy o drugie w karierze złoto igrzysk olimpijskich. Jeszcze jako nastolatek pokonał wszystkich przeciwników w Tokio. Ponadto był w przeszłości mistrzem świata. Urodził się i długo mieszkał w Stanach Zjednoczonych, jednak reprezentuje Australię. Drugie miejsce za Keeganem Palmerem zajął Tom Schaar, a trzecie Alex Sorgente.

W finale, który rozpocznie się również w środę o godzinie 17:30, będzie można zobaczyć przedstawicieli czterech nacji. Najwięcej Brazylijczyków, ponieważ trzy najniższe miejsca premiowane awansem zajęli Pedro Barros, Luigi Cini i Augusto Akio. Do tego po dwóch Australijczyków i Amerykanów, a jedynakiem z Europy będzie Alex Sorgente z Włoch.