Karolina Riemen-Żerebecka tuż za podium w Arosie

Karolina Riemen-Żerebecka zajęła czwartą lokatę w rozegranych 7 lutego zawodach Pucharu Świata w skicrossie. Wynik, jaki Polka wywalczyła w szwajcarskiej Arosie jest najlepszym w tym sezonie.

Dawid Góra
Dawid Góra
Reprezentantka Polski w kwalifikacjach zajęła ósme miejsce. W ćwierćfinale zmierzyła się ze Szwajcarką Fanny Smith oraz Włoszką Deborą Pixner. Riemen-Żerebecka przekroczyła metę tuż za Smith. W kolejnej rundzie Polka ponownie była druga, znowu przegrywając ze Szwajcarką, która ostatecznie zwyciężyła w zawodach.
Na drugiej pozycji sklasyfikowano Szwedkę Annę Holmlund. Riemen-Żerebecka bój o trzecie miejsce toczyła z Rosjanką Sofią Smirnovą. Na mecie były niemalże równo. Smirnova ostatecznie uzyskała jednak czas minimalnie lepszy od naszej zawodniczki.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata prowadzi Holmlund (335 punktów) przed Smith (325) oraz Kanadyjką Marielle Thompson (300). Riemen-Żerebecka zajmuje siódmą lokatę z dorobkiem 172 punktów.