Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Lekkoatletyka. Armand Duplantis wsparł walkę z koronawirusem. Sprzedał cenną pamiątkę

Armand Duplantis wystawił na aukcję swój numer startowy z Torunia, gdzie ustanowił rekord świata w skoku o tyczce (6,17 m). W ten sposób Szwed wsparł walkę z pandemią koronawirusa.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Armand Duplantis Expa/Newspix.pl / EXPA/ Eibner-Pressefoto/ Kohring / Na zdjęciu: Armand Duplantis

Na całym świecie odnotowano już (stan na 10 kwietnia, godz. 10:00) 1,6 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Coraz więcej osób włącza się w pomoc w zwalczaniu pandemii.

W ostatnich dniach na jednym ze szwedzkich serwisów aukcyjnych pojawił się numer startowy Armanda Duplantisa z mityngu Copernicus Cup, podczas którego 20-latek ustanowił rekord świata w skoku o tyczce.

Pamiątka sprzedała się za 30 tys. koron (około 12,5 tys. złotych). Cały dochód przeznaczony zostanie na inicjatywę powstałą, aby pomagać osobom znajdującym się w trudnej sytuacji bądź w grupie ryzyka.

Aktualnie Duplantis przebywa w Stanach Zjednoczonych. Przyznał, że myślał o powrocie do Szwecji, ale uznał to ostatecznie za zbyt niebezpieczne. Póki co szlifuje formę w swoim domu.

- Zawsze to kompromis. Jak szybko odważysz się biec i jak wysoko odważysz się skoczyć, nie ryzykując przy tym wylądowania w ścianie? (...) Skoczyłem tutaj 5,25 m, gdy miałem 15 lat i od tamtej pory nie ustanowiłem nowego rekordu w ogrodzie.

20-latek zapewnił, że kiedy ogłoszony zostanie termin pierwszych zawodów, będzie na nie odpowiednio przygotowany. Szwed myśli także o zorganizowaniu rywalizacji na odległość z Samem Kendricksem i Renaudem Lavillenie, którzy również mają skocznie w swoich domach.

Czytaj także:
Stany muszą być Zjednoczone. Jak Tomek walczy w USA z zarazą
Michał Haratyk ostro krytykuje polski rząd. "Ważniejszy termin wyborów. To kpina ze społeczeństwa"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Małachowski opowiedział o treningach w kwarantannie. "Nie ma odpuszczania. Chcę się przygotować do IO"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Armand Duplantis zostanie mistrzem olimpijskim w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×