KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus. Michał Haratyk ostro krytykuje polski rząd. "Ważniejszy termin wyborów. To kpina ze społeczeństwa"

Michał Haratyk musi trenować w domu. Na wyposażenie domowej siłowni i budowę rzutni wydał 30 tysięcy złotych. W ostrych słowach krytykuje rząd za to, że ten nie radzi sobie z epidemią koronawirusa i skupia się głównie na wyborach prezydenckich.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Michał Haratyk Newspix / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Michał Haratyk
Zanim w Polsce wybuchła epidemia koronawirusa, Michał Haratyk trenował w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale. Tam przebywał na zgrupowaniu, lecz gdy obiekt został zamknięty, polski kulomiot musiał wrócić do swojego domu w Kiczycach pod Skoczowem. Z racji tego, że zamknięte są także stadiony i siłownie, o swoją formę musi dbać w domu.

Haratyk przyznał, że wydał już 30 tysięcy złotych na to, by wyposażyć domową siłownię w odpowiedni sprzęt. Na polu za domem pracuje nad tym, by wybudować rzutnię, która pozwoli mu odbywać treningi i dbać o swoją formę. Nie może liczyć na żadną pomoc z ministerstwa. W lutym stracił także sponsora, państwową spółkę Energa. Mimo to radzi sobie w trudnej sytuacji, ale o rządzie ma bardzo krytyczne zdanie.

- Jak patrzę jak funkcjonuje rząd, to nie mam złudzeń. Nie muszą mi nic dawać, wystarczy, że zwolnią mnie z podatku. To byłby prawdziwy hit i pomoc, gdyby chociaż nie zabierali - powiedział w rozmowie ze "Sportem".

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Małachowski opowiedział o treningach w kwarantannie. "Nie ma odpuszczania. Chcę się przygotować do IO"

Jego zdaniem polski rząd kompletnie nie radzi sobie z walką z epidemią koronawirusa. Zamiast tego skupia się na przeprowadzeniu wyborów prezydenckich, które zaplanowane są na 10 maja i mają odbyć się w sposób korespondencyjny.

- Oczywiście ludzie stają na uszach, dają z siebie wszystko ale to działa tylko dzięki ich mobilizacji i poświęceniu, rząd jest bezradny. Skoro szpitale muszą same organizować zbiórki na zakup sprzętu, które powinno zapewnić państwo, to jak to nazwać? Ale jasne, ważniejszy jest termin wyborów prezydenckich! Dla mnie to jest kpina ze społeczeństwa, jaja z ludzi - dodał Haratyk.

Reprezentant Polski nie ukrywa swojego żalu o to, że w trudnych chwilach nie może liczyć na wsparcie ze strony ministerstwa sportu. Wie, że jak nie będzie trenował, straci to, co wypracował przez lata swojej kariery. Dlatego mimo spadku motywacji chce rozpocząć codzienne treningi najszybciej jak to możliwe.

Czytaj także:
Tokio 2020. Jest nowy termin kwalifikacji olimpijskich w lekkoatletyce
Koronawirus. Kamila Lićwinko chce trenować. Przełożenie igrzysk to dla niej zła wiadomość

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (96)
 • Penhall Zgłoś komentarz
  Oj. To portal polityczny czy sportowy.Na marginesie czy będzie tekst kogoś co powie ,że jest na tak w sprawie wyborów? tak tylko pytam. Może wymyślą głosowanie przez telefon nikt się
  Czytaj całość
  nie zarazi , podajesz pesel i po bólu. oszustwo? nie bo publikują dane z głosowania w raportach i każdy może sprawdzić po peselu jak jest podliczony jego głos .Będzie to bardziej uczciwe jak wybór prezydenta dla Warszawy gdzie w trzech okręgach Rafałek miał ponad 100 % poparcia.
  • obiektywny Zgłoś komentarz
   Krytyk65, piszesz o niejakim Modafim? Bo ja ani przez moment tak nie uważałem!
   • Velociraptor Zgłoś komentarz
    "Jak patrzę jak funkcjonuje rząd, to nie mam złudzeń. Nie muszą mi nic dawać, wystarczy, że zwolnią mnie z podatku" vs "Reprezentant Polski nie ukrywa swojego żalu o to,
    Czytaj całość
    że w trudnych chwilach nie może liczyć na wsparcie ze strony ministerstwa sportu. " - wybierz jedno. Ministerstwo Sportu to nie jest organizacja pozarządowa. Albo coś od nich chcesz albo unosisz się dumą, krytykujesz wszystko z góry na dół nie mając pojęcia jaka jest prawda, tylko potem nie oczekuj, że rzucą się do ciebie z wielkim finansowaniem w trakcie kryzysu. Ja rozumiem ciężką sytuację sportowców czy ludzi kultury, ale ostatnią rzeczą na jakiej teraz powinno nam zależeć to sport. Abstrahując od ogólnej oceny rządu, nie można powiedzieć że sytuacja jest zupełnie tragiczna i rząd sobie nie radzi, bo jeśli tak, to jak nazwać sytuację w takich Włoszech, Hiszpanii, USA, WB czy wielu innych, bardziej rozwiniętych krajach zachodu, gdzie wybiera się kto ma przeżyć a kogo trzeba zostawić na śmierć? TO jest tragedia.
    • bobek123 Zgłoś komentarz
     wielki chlop maly mozg =rzad od rzadzenia sportowiec od sportu zamknij dziu......
     • krytyk65 Zgłoś komentarz
      A ja Ciebie chłopie uważałem za normalnego kolesia. Sorry
      • Modafi Zgłoś komentarz
       Ooo i Stefanek się nam pojawił :) Co cztery litery bolą coraz to bardziej, że w Polska nie chce iść w kierunku Włoch, Hiszpanii, WB czy też Francji? Powiem Ci więcej, sam dzisiaj z
       Czytaj całość
       mojej firmy dostałem wiadomość, że wracamy do pracy od 20kwietnia. A tobie Stefanku do spółki z kumplem @obiektywnym zostanie już tylko wycie do księżyca, ujadanie i plucie żółcią na lewo i prawo z wściekłości :) Na zdrowie he he :)
       • steffen Zgłoś komentarz
        Gdyby oglądał więcej tvpiss to wiedziałby że mamy Prezesa który dba o nas jak ojciec najlepszy + doskonałą pocztę dla której wybory korespondencyjne to małe piwo przed śniadaniem…
        Czytaj całość
        i takie tam dyrdymały :D
        • Jan Badura Zgłoś komentarz
         KOLEJNY MĘDRZEC co tylko umie pchać
         • yes Zgłoś komentarz
          Przymus wyborczy (obowiązek wyborczy) "Obecnie przymus wyborczy istnieje w Singapurze, Australii, Belgii i Wenezueli. We Włoszech przymus wyborczy istnieje, lecz nie ma możliwości
          Czytaj całość
          egzekwowania go ze względu na brak przepisów wykonawczych. Najczęstszą sankcją za niepodporządkowanie się temu prawu, z wyjątkiem Wenezueli, gdzie grozi za to areszt, jest grzywna".
          • yes Zgłoś komentarz
           "Haratyk ostro krytykuje polski rząd. "Ważniejszy termin wyborów"" - Sportowe Fakty usuną chyba ten komentarz? Nie zawsze można przedstawić swoje zdanie... Ostatnio
           Czytaj całość
           poleciało/wyleciało trochę komentarzy.
           • Modafi Zgłoś komentarz
            @p_: Co Ty bredzisz? Przecież wybory tak i tak muszą się przecież odbyć. Co Ty myślisz, że na jesień ten cały koronawirus zniknie całkowicie, i będzie można całkiem bezpiecznie
            Czytaj całość
            wtedy przeprowadzić wybory? Jeśli tak myślisz to gratuluję rozumu. Druga sprawa, to przecież Gowin dał propozycje, żeby wydłużyć kadencję obecnego prezydenta na okres dwóch następnych lat, do czasu, aż to się faktycznie nie uspokoi. Tak więc dlaczego, PO i zresztą całą opozycja nie przyjęła też tej propozycji, jeśli AŻ tak bardzo zależy im na zdrowiu i bezpieczeństwie polskich obywateli? Jeśli teraz nie chcą wyborów, propozycja Gowina też im nie odpowiadała to czego oni konkretnie chcą? Tym bardziej, że nikt przecież nie wie, jaka sytuacja będzie na jesień. A jeśli będzie podobnie, to co wtedy? Pomyślałeś o tym? Bo że opozycja ma wszystko w czterech literach to wiem. Ale pytam Ciebie, kiedy przeprowadzić wybory, jesli sytuacja za kilka miesięcy będzie podobna do tej co obecnie? Chcecie przekładać te wybory w nieskończoność i dalej robić niepotrzebne zamieszanie? Na tym tej całej pozycji najbardziej zależy?
            • jabarti Zgłoś komentarz
             Panie Michale Haratyk. Proponuję w tym okresie przynajmniej zająć się ćwiczeniem i rozwijaniem intelektu. Jednostronny rozwój mocno upośledza...
             • keisecz Zgłoś komentarz
              Nie myślałem ale właściwie podejrzewałem , że ten Haratyk nie grzeszy inteligencją i teraz to potwierdza. Żałosny "pseudo sportowiec" Jedź do Hiszpanii, do Włoch lub do
              Czytaj całość
              Anglii tam zobaczysz jak sobie radzą. Mogę Ci współczuć bo z czytaniem masz na pewno kłopoty pomimo posiadania wielkiego łba. Znalazł się fachowiec od Polak zarządzania i leczenia koronawirusa. Weź przykład z innych sportowców choćby z Pana Małachowskiego, który coś w życiu osiągnął i zachowuje się jak prawdziwy mężczyzna i Polak, któremu patriotyzm nie jest czczym słowem. A Ty okazałeś zwykłym pętakiem bez jaj. Przynosisz wstyd Polsce i Polakom. A jak Ci się nie podoba wypieprzaj do Szkopów.
              Zobacz więcej komentarzy (23)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×