Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Bez spektakularnych wyników podczas Opolskiego Festiwalu Skoków. Norbert Kobielski tuż za podium

W sobotę i niedzielę odbyła się rywalizacja w ramach Opolskiego Festiwalu Skoków. Konkurs główny nie przyniósł efektownych wyników, a po zwycięstwa sięgnęli Nadieżda Duszanowa i Edgar Rivera. Tuż za podium znalazł się Norbert Kobielski.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Norbert Kobielski PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Norbert Kobielski

Opolski Festiwal Skoków rozgrywany jest od 2006 roku. Trzy pierwsze edycje odbyły się na Stadionie Gwardii, od 2009 roku natomiast rywalizacja toczy się na nowym Stadionie im. Opolskich Olimpijczyków.

Na tegoroczną, czternastą już, edycję składała się dwudniowa rywalizacja. W sobotę odbył się pokazowy konkurs łączony w trójskoku. Po zwycięstwa sięgnęli Adrianna Szóstak reprezentująca OŚ AZS Poznań (13,71 m) oraz Adrian Świderski z WKS Śląska Wrocław (16,56 m). Ponadto przeprowadzono konkursy juniorów i juniorek U18 oraz U20 w skoku wzwyż.

Czytaj także: Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki z ponad 80-metrowymi wynikami w Nancy, Robert Urbanek wypełnił minimum na MŚ

Najważniejszą konkurencją podczas festiwalu jest skok wzwyż. Na liście startowej niedzielnego konkursu nie zabrakło gwiazd światowego formatu z Gianmarco Tamberim, Dmytro Demianiukiem i Iriną Geraszczenko na czele. Spośród uczestników najlepszym rekordem życiowym legitymował się przed zawodami Tamberi - 2,39 m.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]

Niedzielna rywalizacja nie stała na wysokim poziomie. Wśród kobiet zwyciężyła doświadczona reprezentantka Uzbekistanu Nadieżda Duszanowa. Bezbłędnie przebrnęła ona przez trzy pierwsze wysokości. Podobnie jak trzy inne zawodniczki nie przebrnęła przez 1,90 m.

Drugie miejsce zajęła Irina Geraszczenko z Ukrainy, a podium uzupełniła Włoszka Alessia Trost. O kolejności decydowała w ich przypadku ilość strąceń. Najlepiej spośród Polek spisała się Paulina Wal, która z wynikiem 1,78 m zajęła 7. miejsce.

Czytaj także: Justyna Święty-Ersetic zadziwia. "Popłakałam się ze szczęścia"

W konkursie mężczyzn zabrakło ostatecznie Gianmarco Tamberiego. Włoch doznał kontuzji podczas rozgrzewki i musiał wycofać się z zawodów. Pod jego nieobecność rywalizacja była bardzo wyrównana, ale toczyła się na stosunkowo niskich wysokościach.

Trzech zawodników musiało przystąpić do dogrywki. Żaden z nich nie pokonał bowiem poprzeczki na wysokości 2,28 m, a wcześniej zaliczyli po jednej zrzutce. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął Meksykanin Edgar Rivera, przed Trevorem Barrym i Luisem Castro Riverą. Tuż za podium znalazł się Norbert Kobielski.

Wyniki konkursu kobiet:
1. Nadieżda Duszanowa (Uzbekistan) - 1,86 m
2. Irina Geraszczenko (Ukraina) - 1,86 m
3. Alessia Trost (Włochy) - 1,86 m
---
7. Paulina Wal (Polska) - 1,78 m
8. Paulina Borys (Polska) - 1,74 m
9. Wiktoria Miąso (Polska) - 1,70 m
10. Aleksandra Nowakowska (Polska) - 1,70 m
11. Anna Widawska (Polska) - 1,70 m

Wyniki konkursu mężczyzn:
1. Edgar Rivera (Meksyk) - 2,24 m
2. Trevor Barry (Bahamy) - 2,24 m
3. Luis Castro Rivera (Puerto Rico) - 2,24 m
---
4. Norbert Kobielski (Polska) - 2,20 m
8. Adrian Kordoński (Polska) - 2,08 m
9. Jakub Bujak (Polska) - 2,08 m

Jak oceniasz występ Polaków w Opolskim Festiwalu Skoków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś komentarz
  Dobrze, że odbywają się takie zawody. Świat nie żyje tylko diamentową ligą oraz ściągającymi (naj)lepszych zawodników.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×