Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Puchar Świata w Zakopanem uratowany

Od wiosny wyciąg na Wielkiej Krokwi był zepsuty, w związku z czym w ostatnich tygodniach narastały wątpliwości co do organizacji Pucharu Świata w Zakopanem. Portal sport.tvp.pl przekazał we wtorek świetne informacje.

PS
skocznia w Zakopanem WP SportoweFakty / Dawid Góra / Na zdjęciu: skocznia w Zakopanem
Od wiosny na Wielkiej Krokwi nie działał wyciąg - jedyny środek transportu skoczków na skoczni. A to za sprawą pękniętego koła, które napina linę nośną kolei krzesełkowej. Choć wydawało się, że usterka zostanie dość sprawnie usunięta, w ostatnich tygodniach zrobiło się nerwowo. Do tego stopnia, że pojawiły się wątpliwości na temat tego, czy uda się rozegrać Puchar Świata w skokach, zaplanowany na 13-15 stycznia 2023 roku.

W końcu koło udało się naprawić, choć okoliczności całej sprawy są niecodzienne - o czym donosi portal sport.tvp.pl. Koło miał dostarczyć francuski producent, ale termin był przekładany kilka razy. W końcu wdrożono plan B, prosząc o pomoc firmę Mostostal. Ta wygrała przetarg i naprawiła uszkodzony element.

- Teraz, kiedy już wszystko jest w porządku, mogę się przyznać: ja też się stresowałem. Francuzi nas oszukali, obiecując wcześniejsze terminy. Teraz mówią, że nowe koło dotrze do nas dopiero pod koniec stycznia. Musieliśmy coś zrobić - powiedział Sebastian Danikiewicz, dyrektor COS w Zakopanem, cytowany przez sport.tvp.pl.

Nic nie stoi już na przeszkodzie ku temu, aby na Wielkiej Krokwi odbyło się kolejne święto skoków. W Zakopanem zostaną rozegrane dwa konkursy Pucharu Świata, w tym pierwszy w tym sezonie konkurs drużynowy.

Program PŚ w Zakopanem:

Piątek, 13.01.2023
11:00 - Odprawa techniczna
15:30 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 14.01.2023
15:00 - Seria próbna
16:00 - Konkurs drużynowy

Niedziela, 15.01.2023
15:00 - Seria próbna
16:00 - Konkurs indywidualny

Czytaj także:
Johaug ogłosiła radosną nowinę. "Przewyższa wszystkie złota"
"Zagotowałem się". Granerud skomentował swój skok w kwalifikacjach

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×