Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Nie może się nachwalić Doleżala. Co za słowa Niemca

Pod wodzą Stefana Horngachera niemieccy skoczkowie prezentują się słabo. Objawieniem jest Philipp Raimund. W rozmowie ze sport.pl w samych superlatywach wypowiada się on o Michalu Doleżalu.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Michal Doleżal WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Michal Doleżal
W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich najlepszym z Niemców jest Andreas Wellinger, ale zajmuje dopiero jedenastą pozycję. To ogromne rozczarowanie. Gdy do pracy w niemieckim związku przychodził Stefan Horngacher, to jego zadaniem było stworzenie z kadry potęgi.

Teraz coraz częściej mówi się o nieudanej misji Horngachera. Trudno też znaleźć jakikolwiek niemiecki talent, który mógłby dołączyć do czołówki. Jest jedynie Philipp Raimund, ale on z dobrej strony pokazał się jedynie w Turnieju Czterech Skoczni.

W Niemczach z Raimundem związane są duże nadzieje. Dotychczas zdobył on 101 punktów w Pucharze Świata i w klasyfikacji generalnej zajmuje 31. miejsce. Skoczek z Niemiec wie, że czeka go jeszcze dużo pracy. Przyznał, że najchętniej współpracuje z Michalem Doleżalem.

- Najlepiej dogaduję się z Michalem Doleżalem. Jest chyba najfajniejszym gościem ze wszystkich trenerów. Wszyscy są jednak świetni i bardzo mi pomagają. Cieszę się, że zauważyli mój potencjał i teraz starają się, żebym miał, czego potrzebuję, żeby się rozwijać. Widzą, że daję z siebie sto procent i jakie wyniki to przynosi - ocenił Raimund.

Zarówno Horngacher, jak i Doleżal w przeszłości z powodzeniem pracowali z reprezentacją Polski. Następnie rozpoczęli współpracę z niemiecką federacją i odpowiadają za wyniki osiągane przez tamtejszych skoczków.

Czytaj także:
Co za sezon! Po raz ostatni do takiej sytuacji doszło 14 lat temu
Wielki turniej w Polsce praktycznie na 100 procent. Skoki się doczekały

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!


Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!
Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×