Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Nerwy wśród Niemców po PŚ w lotach! Czują się oszukani

Sobotni konkurs w Bad Mitterndorf był nieprzewidywalny ze względu na warunki wietrzne. Głos w tej sprawie zabrali reprezentanci Niemiec, którzy nie przebierali w słowach. Do tych najgłośniej komentujących należał Markus Eisenbichler.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Markus Eisenbichler Getty Images / Jasmin Walter / Na zdjęciu: Markus Eisenbichler.
W ostatnim czasie głośno było na temat losowych warunków pogodowych także ze względu na Polaków. O sporym nieszczęściu mogli mówić Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Sytuacja powtórzyła się także podczas sobotnich zmagań w Bad Mitterndorf.

Obaj skoczkowie zajęli odległe miejsca w pierwszym konkursie na Kulm. Wiatr nie pomagał jednak wyżej wspomnianym podopiecznym Thomasa Thurnbichlera - szczególnie w pierwszej serii.

Z powodu niekorzystnych warunków pogodowych pokrzywdzeni czują się reprezentanci Niemiec. Część z nich ostro skomentowała przebieg minionych zawodów.

Markus Eisenbichler zajął ósme miejsce, co w tym sezonie, jest dla niego naprawdę dobrym wynikiem. Mimo to on sam liczył chyba na więcej. - Czujesz się, jakbyś został oszukany - powiedział 31-letni skoczek, cytowany przez portal sport.de.

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

Podobne zdanie ma także jego kolega z kadry Constantin Schmid. - Jestem w sumie zły. To trochę zniekształca obraz tego konkursu. To cios w policzek, kiedy stamtąd zjeżdżasz - stwierdził. - Potrzeba szczęścia i lotu na odpowiedniej wysokości - mi się nie udało. Ładnie to wygląda, ale jest nieskuteczne - dodał za to Andreas Wellinger.

Jak widać zawodnicy Stefana Horngachera nie są zadowoleni z tego, jak wyglądała sobotnia rywalizacja w Bad Mitterndorf. Już w niedzielę nadejdzie jednak szansa na poprawę wyników, ponieważ właśnie wtedy odbędzie się drugi konkurs na Kulm.

Początek zmagań o godzinie 14:15. Relacja tekstowa na żywo będzie dostępna na portalu WP SportoweFakty. Transmisja w TVN, Eurosport 1 oraz WP Pilot.

Zobacz też:
Jak on to wyciągnął?! Niesamowity lot i rekord Polaka [WIDEO]
Eksperci mają dość. Stanowcze reakcje po konkursie

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×