Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Eksperci mają dość. Stanowcze reakcje po konkursie

Pierwsze loty narciarskie w tym sezonie Pucharu Świata nie będą zbyt dobrze wspominane przez Polaków. Dawid Kubacki stracił koszulkę lidera PŚ, a eksperci są wściekli na jury konkursu.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
Halvor Egner Granerud PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Halvor Egner Granerud
Przed weekendem lotów narciarskich polski kibic z pewnością nie należał do najspokojniejszych. Wiadomo bowiem, że to Norwegowie i Słoweńcy są specjalistami w tej dziedzinie skoków.

Dawid Kubacki do Austrii przyjechał jako lider . Za jego plecami byli jednak blisko Halvor Egner Granerud i Anze Lanisek. Po pierwszym konkursie na skoczni w Kulm to Norweg wyprzedził Polaka i odebrał mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Eksperci są wściekli na sędziów i widzą duże problemy w kontekście wygrania kryształowej kuli przez naszego skoczka.

"Gdyby w miejsce członków jury na zawodach Pucharu Świata posadzić rozwielitki, nikt nie dostrzegłby różnicy. Niebywałe, jak można być tak skrajnie niekompetentnym" - napisał Michał Chmielewski z TVP Sport.

"Niesamowity lot Aleksandra Zniszczola. Idealnie wykorzystał potencjał skoczni.  Na 160. metrze szorował tyłami nart po zeskoku" - to z kolei komentarz Piotra Majchrzaka z Viaplay po skoku Zniszczoła z pierwszej serii.

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

"Na ten moment Zniszczoł blisko składu na MŚ. Gdy w grudniu wszyscy go skreślali, Thurnbichler mocno w niego wierzył. Dał mu kilka wskazówek do pracy. Widać, że to jakoś podziałało" - dodał.

"Jury zepsuło konkurs jedną belka za nisko? Nowe, nie znałem" - skrytkował jury zawodów.

"Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. Patrząc na obecną formę i kalendarz, czyli dużo lotów w końcówce, to Granerud jest faworytem do zdobycia Kryształowej Kuli" - zmartwił się Antoni Cichy, były dziennikarz TVP.

"To był skok na 250 metrów, moim zdaniem. Skracał" - to z kolei opinia po locie Timiego Zajca na 243 metr.

"230,5 metra - to najdłuższy lot na skoczni w #BadMitterndorf w karierze Dawida Kubackiego" - zauważył Adam Bucholz po skoku Kubackiego z drugiej serii.

"Ależ się rozhulali! Timi Zajc przeskakuje #Kulm, a i tak mocno skracał lot! 243 metry, wow!" - zachwycił się Piotr Bąk ze skijumping.pl.

"Świetna próba Piotra Żyły w tych warunkach, ogromna przewaga nad pozostałymi! To może być skok na podium!" - dodał po locie Żyły.

"Ależ grzmotnął" - napisał Maciej Walasek z Radia Zet po locie Zajca.

"Zajc w trybie "Zajc Vikersund 2022"" - zachwycił się Mateusz Leleń z TVP Sport.

"Ale to jest Pan Lotnik! Szkoda, że nie można pożyczyć koledze trochę tych specjalnych umiejętności" - napsiał po skoku Piotra Żyły Łukasz Jachimiak ze Sport.pl.

"Dawid trzyma gardę" - z humorem napisał Filip Kołodziejski z TVP Sport.

"Kurakowa czwarta, Żyła czwarty. Taka to sobota" - dodał Dominik Formela ze skijumping.pl.

Czytaj także:
- To był koszmar Stocha. Odpiął narty i tak się zachował
- Tego trofeum brakuje w polskich skokach. Właśnie startuje walka

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • Olek kwas Zgłoś komentarz
  Szczoch jako skoczek jest już skończony Ale nastepców brak Wiec będzie skakał do 70tki
  • jpyszniak861 Zgłoś komentarz
   Do znudzenia piszę że aktualnie Stoch raczej pozoruje wychylenie. Konkurs skoków w lotach pokazał kto jest naprawdę "lotnikiem". Jak widać z wiekiem Stoch boi się ryzykować
   Czytaj całość
   większego wychylenia. Podiów w tym sezonie raczej nie będzie.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×