To trzeba zobaczyć. Tak Jan Habdas cieszył się z brązowego medalu

Jan Habdas w Whistler zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich. To największy sukces w dotychczasowej karierze 19-latka. Tak cieszył się z dobrego wyniku.

Łukasz Witczyk
Jan Habdas Getty Images / NurPhoto / Na zdjęciu: Jan Habdas
Przed startem na olimpijskiej skoczni w Whistler Jan Habdas wskazywany był jako jeden z kandydatów do walki o medale. Polak nie zawiódł nadziei i zajął trzecie miejsce. Tym samym po raz pierwszy od dziewięciu lat skoczek z naszego kraju stanął na podium konkursu w ramach Mistrzostw Świata Juniorów.

Habdas w pierwszej serii wylądował na 96. metrze z dobrym notami za styl. Nie okazywał wielkiej euforii, ale miał powody do zadowolenia. Na półmetku konkursu Jan Habdas był w grze o mistrzostwo świata! Zajmował 2. miejsce, z zaledwie 1,1 punktu straty do prowadzącego, głównego faworyta zawodów, Vilho Palosaariego.

W drugiej nie utrzymał drugiej lokaty. Spadł o jedno miejsce, ale i tak miał powody do radości. Spełnił swoje marzenie o medalu juniorskiego czempionatu i udowodnił, że nie bez powodu nazywany jest jedną z nadziei polskich skoków.

Euforia była ogromna. "Piękna radość Jana Habdasa. Blisko rok temu w Zakopanem płakał wtulony w narty i rodziców, gdy po złoto MŚJ leciał Daniel Tschofenig. Teraz wskoczył na podium, żeby odebrać brązowy medal" - napisał na Twitterze Jakub Balcerski.

Habdas ma szansę na kolejny medal MŚJ w konkursie drużynowym. Ten odbędzie się w sobotę o godzinie 21:30 czasu polskiego. Polacy będą jednymi z faworytów.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)