Jest decyzja! Znamy skład Polaków na konkurs duetów w Rasnovie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: Tomasz Pilch
PAP/EPA / / Na zdjęciu: Tomasz Pilch
zdjęcie autora artykułu

Po sobotnim konkursie Pucharu Świata w Rasnovie trener Daniel Kwiatkowski wybrał dwóch zawodników, którzy wystąpią w rywalizacji duetów.

Tomasz Pilch i Kacper Juroszek będą reprezentować kadrę Polski w skokach narciarskich w zawodach duetów w Rasnovie. Niedzielny (19 lutego) konkurs - drugi w historii Pucharu Świata - zaplanowano o godz. 16:10.

O decyzji Daniela Kwiatkowskiego, nominalnie opiekuna juniorów, który podczas weekendu z PŚ w Rumunii pełni funkcję pierwszego trenera w zastępstwie nieobecnego Thomasa Thurnbichlera, poinformował na Twitterze dziennikarz TVP Sport Patryk Pancewicz.

"Tomasz Pilch i Kacper Juroszek wystartują w jutrzejszym konkursie duetów" - czytamy.

22-letni Pilch i młodszy od niego o rok Juroszek dobrze spisali się w sobotniej rywalizacji indywidualnej na skoczni w Rasnovie. Zajęli odpowiednio 12. i 14. miejsce, będąc najwyżej w klasyfikacji z "czwórki" Polaków. Wybór Kwiatkowskiego nie jest więc zaskoczeniem.

Konkurs zdominowali Niemcy. Wygrał Andreas Wellinger, a trzeci był Karl Geiger. Na drugim stopniu podium stanął Słoweniec Ziga Jelar (więcej TUTAJ).

Zobacz: Historyczny konkurs dla polskiego talentu. Dominacja Niemców

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
yes
18.02.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
TVP powiadomiła, że Polska nie wystraszyła się duetów zagranicznych i wystartuje.  Dobrze robią - raczej nie prosili Kubackiego i Żyły o zgodę!