Poważny wypadek Graneruda. Jest decyzja ws. jego startu na Igrzyskach Europejskich

Halvor Egner Granerud zaliczył poważny upadek podczas treningu na skoczni Lillehammer. Wiadomo już, że Norweg nie przyjedzie do Polski na Igrzyska Europejskie.

PS
Halvor Egner Granerud Twitter / Eurosport Polska / Na zdjęciu: Halvor Egner Granerud
Halvor Egner Granerud w środę po raz pierwszy od czasu zakończenia sezonu zimowego pojawił się na skoczni i od razu postanowił oddawać próby z takim sprzętem, jaki będzie obowiązywał w Pucharze Świata 2022/23. Niestety, Norweg już w swoim pierwszym skoku w Lillehammer zaliczył poważnie wyglądający upadek. Stracił równowagę w powietrzu i huknął o zeskok.

- Pamiętam, że zniknęła mi prawa narta, więc nie przypominam sobie momentu zjazdu. Nie wiem, czy to adrenalina sprawiła, że zrobiło się ciemno czy też głowa - tłumaczył swój upadek Granerud cytowany przez norweski portal nrk.no (WIĘCEJ).

Zdobywca Kryształowej Kuli w ostatnim sezonie przekazał też, że przeszedł niezbędne badania. Nie wykazały one żadnych złamań, ale jest mocno poobijany. W czwartek dyrektor sportowy norweskiej federacji, Clas-Brede Brathen, przekazał najnowsze wieści w sprawie skoczka. Nie są one optymistyczne - szczególnie w obliczu nadchodzących Igrzysk Europejskich w Polsce.

- Halvor jest posiniaczony i nie może normalnie trenować, dlatego sam zdecydował, że nie weźmie udziału w Igrzyskach Europejskich - powiedział w rozmowie z telewizją NRK.

Federacja zdecydowała, że w miejsce Graneruda nie zostanie dowołany żaden skoczek. W Zakopanem rywalizować będą: Marius Lindvik, Bendik Jakobsen Heggli, Johann Andre Forfang i Daniel Andre Tande.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piękna partnerka Arkadiusza Milika zakończyła pewien etap

Konkurs indywidualny mężczyzn na Igrzyskach Europejskich odbędzie się w środę - 28 czerwca. Skoczkowie rywalizować będą na obiekcie normalnym w Zakopanem.

Zobacz też: Znamy kadrę skoczków na Igrzyska Europejskie. Wielki powrót!

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×