"Ty nie startujesz, wracaj do domu". Thurnbichler tego nienawidzi

Sezon 2023/24 Pucharu Świata w skokach narciarskich startuje już za kilka dni. W rozmowie z tygodnikiem "Wprost" trener Polaków Thomas Thurnbichler wskazał, co najbardziej go denerwuje. Bywały sytuacje, kiedy zawodnicy wyprowadzali go z równowagi.

Dawid Franek
Dawid Franek
Thomas Thurnbichler Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Thomas Thurnbichler
Fani skoków narciarskich już przebierają nogami, bo za kilka dni rozpocznie się kolejny sezon. A wszystko to w pięknej zimowej scenerii na skoczni Rukatunturi w Ruce. Polscy skoczkowie ponownie przystępują do rywalizacji pod wodzą Thomasa Thurnbichlera. Austriak przejął kadrę w kwietniu 2022 roku.

Pierwszy sezon z Austriakiem u steru wyszedł polskim skoczkom dobrze. Teraz jest nadzieja na poprawę, choć kadra będzie musiała się odnaleźć w nieco innej rzeczywistości. Wszystko dlatego, że kwota startowa w Pucharze Świata dla najmocniejszych ekip została zmniejszona. Na razie będziemy mogli korzystać z pięciu zawodników.

Nie tylko ta kwestia sprawia, że Thurnbichler się denerwuje. Młody szkoleniowiec w rozmowie z tygodnikiem "Wprost" wyjaśnił, na co jest wyczulony.

ZOBACZ WIDEO: Jędrzejczyk rusza z projektem w telewizji. "Nie mogę się już doczekać"

- Zdenerwowałbym się, gdyby któryś z moich skoczków nie trzymał się naszych wartości i zasad. Na przykład gdyby spóźniał się na treningi, albo poszedł na imprezę tuż przed zawodami. W takiej sytuacji powiedziałbym takiemu zawodnikowi: "Ty nie startujesz, wracaj do domu". W zespole wyznajemy pewne wartości i jeśli ktoś ich nie szanuje, wtedy może mnie wkurzyć - podkreślił.

- Były takie sytuacje, kiedy prowadziłem juniorów, a jedna zdarzyła się też w polskim zespole. Musiałem zareagować rygorystycznie, lecz potem usiedliśmy, porozmawialiśmy i wszystko było okej. Ja też nie zamykam przed nikim drzwi na zawsze, nawet jeśli raz coś odwali - dodał.

Thurnbichler stara się podchodzić do tego typu spraw z rozsądkiem. Podkreśla, iż jest w stanie szybko iść na ugodę. A następnie ze spokojem pracować z osobą, która zawiniła.

Nowy sezon PŚ rozpocznie się w piątek, kiedy odbędą się w Ruce kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego. Start o godz. 16:00.

Czytaj także:
"Nie mamy nic do gadania". Gorzkie słowa Piotra Żyły

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany) (link sponsorowany)

Czy któryś z Polaków stanie na podium w choć jednym konkursie w Ruce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×