Wszystko jasne ws. kariery Simona Ammanna

Sezon 2023/2024 Pucharu Świata rozpocznie się w najbliższy weekend. Kibice chcą znów zobaczyć w akcji swoich ulubieńców. Wiadomo już, że podczas rywalizacji w Ruce nie zabraknie czterokrotnego mistrza olimpijskiego Simona Ammanna.

Mateusz Byczkowski
Simon Ammann Getty Images / Daniel Kopatsch / Na zdjęciu: Simon Ammann
Simon Ammann jest niewątpliwie legendą skoków narciarskich. W swojej karierze zdobył praktycznie wszystko - mistrzostwo olimpijskie, Kryształową Kulę, został też mistrzem świata na dużej skoczni oraz w lotach. Do pełni szczęścia brakuje mu jedynie triumfu w Turnieju Czterech Skoczni.

Od kilku sezonów szwajcarski zawodnik jest jednak cieniem "Simiego" z najlepszych czasów. Zazwyczaj walczy o awans do najlepszej "trzydziestki" zawodów. Mimo wszystko 42-latek nie składa broni i chce kontynuować fantastyczną przygodę.

Doświadczony skoczek znalazł się w kadrze reprezentacji Szwajcarii na nadchodzący weekend Pucharu Świata w Ruce. Oprócz Simona Ammanna powołania otrzymali również Gregor Deschwanden, Remo Imhof oraz Killian Peier.

Tym samym Amman wkrótce wystartuje w 27. sezonie zimowego Pucharu Świata w karierze. Ostatnim razem zajął 47. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 38 punktów.

Skoczkowie rozpoczną rywalizację w piątek (24 listopada) od kwalifikacji. Potem czekają ich dwa konkursy indywidualne - w sobotę oraz niedzielę. Relację tekstową na żywo z zawodów tradycyjnie przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)