77 tys. zł emerytury. To nic przy tym, ile zarobił w rok jako prezes

Apoloniusz Tajner został wybrany do Sejmu. Były prezes Polskiego Związku Narciarskiego musiał spełnić pewien obowiązek - złożyć oświadczenie majątkowe. Ile zarobił w 2022 roku?

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Apoloniusz Tajner WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Apoloniusz Tajner
- Liczyłem na 10-12 tysięcy głosów, a dostałem ich ponad 20 tysięcy. Cieszę się z tak dużego społecznego zaufania - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty Apoloniusz Tajner.

Były prezes PZN - pełnił tę funkcję do 25 czerwca 2022 roku - na bielskiej liście KO otrzymał 20 748 głosów. To dało mu powody do radości i świętowania.

Już jako poseł Tajner musiał też złożyć oświadczenie majątkowe. Dla człowieka, który kiedyś stał za sukcesami Adama Małysza, to pierwsza taka sytuacja.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek

Co rzuca się w oczy, patrząc we wspomniane oświadczenie? Z rubryki "Inne dochody osiągane z tytułu zatrudnienia lub innej działalności zarobkowej..." można dowiedzieć się o zarobkach w PZN.

Przychód? Niemal 450 tys. zł. To jednak nie wszystko, co wpłynęło na konto obecnego posła. Do tego należy dodać 77,1 tys. zł. emerytury czy 36 tys. z tytułu umów zleceń.

Ciekawostką jest również fakt, że przy takich zarobkach oszczędności Tajnera sięgają kwoty 65 tys. zł. w walucie polskiej. Nie posiada zasobów w walucie obcej czy papierów wartościowych. Jest z kolei współwłaścicielem działki budowlanej o wartości ok. 500 tys. zł i mieszkania o wartości 250 tys. zł.

Pełne oświadczenie Apoloniusza Tajnera można zobaczyć -->> TUTAJ.
Jedna ze stron oświadczenia majątkowego Apoloniusza Tajnera Jedna ze stron oświadczenia majątkowego Apoloniusza Tajnera
Zobacz także: Szczery do bólu. Granerud ujawnił, jakie zdanie o nim ma jego kobieta Norwegowie poprosili o pomoc Polaków. Zapowiadają show

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×