Kraft powiększył przewagę. Zobacz klasyfikację generalną PŚ w skokach narciarskich

Stefan Kraft utrzymał pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich, a do tego powiększył przewagę nad Andreasem Wellingerem. Kolejne punkty zdobyli Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Łukasz Witczyk
Stefan Kraft PAP/EPA / PHILIPP SCHMIDLI / Na zdjęciu: Stefan Kraft
Pierwszy konkurs w Engelbergu zakończył się wygraną Piusa Paschke, a oprócz Niemca na podium stanęli Marius Lindvik i Stefan Kraft. Szansę na odrobienie strat do Austriaka stracił Andreas Wellinger, który prowadził po pierwszej serii, ale w drugiej uzyskał 121,5 metra i zajął dopiero 12. miejsce.

Tym samym Kraft jest liderem klasyfikacji generalnej. Jego przewaga nad Wellingerem wzrosła ze 129 do 167 "oczek". Dzięki zwycięstwu na trzecią lokatę awansował Paschke.

Kolejne w tym sezonie punkty Pucharu Świata zdobyli Piotr Żyła i Kamil Stoch, ale ich wyniki nie rzucają na kolana. Żyła zajął 21. miejsce, a Stoch był 22. Dla tego drugiego był to najlepszy rezultat w tym sezonie.

W niedzielę, również w Engelbergu, odbędzie się kolejny konkurs Pucharu Świata. Początek o godzinie 16:00. Na 14:15 zaplanowano kwalifikacje.