Młodzi Polacy znów zachwycili. Indywidualnie byłoby złoto

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Olympics  / Na zdjęciu: Kacper Tomasiak
YouTube / Olympics / Na zdjęciu: Kacper Tomasiak
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Polski zajęła piąte miejsce w konkursie duetów na Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Gangwon 2024. Znów świetnie spisali się Kacper Tomasiak i Łukasz Łukaszczyk.

W tym artykule dowiesz się o:

W sobotę Łukasz Łukaszczyk zdobył brązowy medal Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Gangwon 2024. Gdyby nie fakt, że w drugiej serii zanotował upadek, z całą pewnością miałby złoto. Nie zamierzał się jednak hamować i postawił wszystko na jedną kartę (WIĘCEJ).

Dzień później Biało-Czerwoni wystartowali w konkursie drużyn mieszanych. Nie byli w stanie włączyć się do walki o medal, ale zajęli solidne piąte miejsce. Czwórkę ciągnęli przede wszystkim Kacper Tomasiak i Łukaszczyk. Ten pierwszy dwukrotnie pofrunął na 107. metr, a indywidualnie w całej stawce uzyskał najwyższą notę. Łukaszczyk pod tym względem był piąty (101,5 i 102 m).

Do lepszego wyniku polskiej drużyny zabrakło punktów ze strony młodych polskich skoczkiń. Pola Bełtowska dwukrotnie osiągnęła 84,5 metra. Jeszcze słabiej zaprezentowała się Sara Tajner, która w pierwszej serii skoczyła tylko 77,5 metra, a w drugiej jeszcze krócej - 70,5 metra.

Po złoty medal młodzieżowych igrzysk sięgnęli Słoweńcy, którzy nie pozostawili żadnych szans konkurentom. Srebro dla Norwegów, a brąz dla Austriaków.

Wyniki konkursu drużyn mieszanych na Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Gangwon 2024:

MiejsceKrajPunkty
1.Słowenia893,7
2.Norwegia818,3
3.Austria775
4.Niemcy733,6
5.Polska713,3

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: to nie jest żart. Tak trenują polscy skoczkowie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty