Niestety. Zawody w Szczyrku nie odbędą się

W najbliższy weekend w Szczyrku miały się odbyć nowe zawody w skokach narciarskich w naszym kraju. PZN przekazał jednak we wtorek, że na debiut cyklu Alpen Cup w Polsce trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
skoki narciarskie w Szczyrku Getty Images / Bjoern Reichert/NordicFocus / Na zdjęciu: skoki narciarskie w Szczyrku
To miała być pierwsza tego typu impreza w naszym kraju. Po dołączeniu Polski do Federacji Europejskich Stowarzyszeń Narciarskich i Snowboardowych (FESA) uzyskano prawo do organizacji zawodów Alpen Cup.

W imprezie, którą zaplanowano w Szczyrku, mieli rywalizować skoczkowie i skoczkinie narciarscy. Niestety we wtorek Polski Związek Narciarski przekazał, że zawody na skoczni K-95 nie dojdą do skutku.

"Z przykrością informujemy, że w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi oraz niekorzystną prognozą pogody na nadchodzący weekend z dodatnimi temperaturami i silnym wiatrem jesteśmy zmuszeni odwołać zawody Alpen Cup, które miały odbyć się w Szczyrku w dniach 27-28 stycznia" - przekazano na profilu PZN na platformie X.

"Mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy mieli więcej szczęścia i ugościmy cykl Alpen Cup w Polsce" - dodano we wpisie PZN.

Alpen Cup to cykl, w których uczestniczą wyłącznie juniorzy. Został on stworzony dla zawodników, którzy w roku zakończenia danego sezonu, osiągną maksymalnie 20 lat. Pierwsza edycja została rozegrana w sezonie 1990/1991.

W obecnym sezonie zaplanowano jeszcze dwie imprezy cyklu Alpen Cup. W dniach 17-18 lutego rywalizacja ma się toczyć w słoweńskim Kranju, natomiast w daniach 9-10 marca w niemieckim Oberhofie.

Szczyrk ma w tym roku sporego pecha. 17 stycznia odbył się tutaj konkurs Pucharu Świata, który jednak anulowano tuż przed końcem pierwszej serii. Teraz z kolei odwołano zawody Alpen Cup.

Czytaj także:
Jednym słowem. Tak Wojciech Fortuna określił nowego lidera kadry
Nieoczekiwanie porównanie. Pisze o... finlandyzacji polskich skoków

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: to nie jest żart. Tak trenują polscy skoczkowie


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×