"Wiara w narodzie nie ginie". Kot aż musiał to nagrać

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / oficjalny profil / Jakub Kot i fani w Willingen
Instagram / oficjalny profil / Jakub Kot i fani w Willingen
zdjęcie autora artykułu

Karuzela związana z PŚ w skokach narciarskich zawitała do Willingen. Choć polscy fani w tym sezonie nie mają za wiele powodów do świętowania, to do Niemiec wybrała się spora i głośna ich grupa. Wszystko uwiecznił na nagraniu Jakub Kot.

W tym artykule dowiesz się o:

Sezon 2023/2024 w skokach narciarskich zdecydowanie nie przebiega po myśli polskich skoczków. Wystarczy spojrzeć na klasyfikację generalną Pucharu Świata.

W czołówce próżno szukać Biało-Czerwonych, którzy ulokowali się dopiero w trzeciej dziesiątce. Najwyżej sklasyfikowany jest Piotr Żyła, który zajmuje obecnie 22. pozycję.

Kolejni? Dawid Kubacki jest na 24. pozycji, Kamil Stoch plasuje się dwie pozycje niżej, a Aleksander Zniszczoł to obecnie 28. skoczek PŚ.

Do prowadzącego Stefana Krafta (1089 punktów) Żyła traci obecnie... 972 oczka. Całą klasyfikację PŚ w sezonie 23/24 znajdziesz -->> TUTAJ.

Jakub Kot w mediach społecznościowych opublikował jednak optymistyczne nagranie. Słabe wyniki nie zniechęciły fanów, żeby podróżować za naszymi skoczkami. "Wiara w narodzie nie ginie. Polscy kibice są wszędzie" - napisał w komentarzu do nagrania, które opublikował w Instastories na Instagramie.

Nagranie zostało zrobione w Willingen, gdzie w sobotę 3 lutego o godzinie 16:00 kolejne zawody cyklu PŚ. Tekstowa relacja "na żywo" z tego wydarzenia dostępna na WP SportoweFakty (-->> TUTAJ). W niedzielę drugi konkurs indywidualny.

Zobacz także: Już żadna tajemnica. Trener Polaków szczerze nt. Piotra Żyły Szok. Stoch nie jest w stanie tego zrobić od trzech lat

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Bajeczny urlop dziennikarki i piłkarza

Źródło artykułu: WP SportoweFakty