PK: Kompromitacji tym razem nie było. Powodów do zadowolenia także

W niedzielę do drugiej serii Pucharu Kontynentalnego w Brotterode awans wywalczyło czterech Polaków, choć żaden z nich nie odegrał większej roli. Najwyżej uplasował się Maciej Kot, lecz była to lokata w drugiej dziesiątce.

Mateusz Kmiecik
Jakub Wolny PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Jakub Wolny
Przypomnijmy, że podczas sobotnich zawodów w pierwszej serii Pucharu Kontynentalnego w Brotterode było zgłoszonych 37 zawodników, w tym sześciu Polaków. Czterech z nich nie zdołało wywalczyć awansu do rundy finałowej (więcej TUTAJ).

W niedzielę, oprócz Andrzeja Stękały, który nie wystartował z powodów zdrowotnych, na pierwszej rundzie swój udział zakończył Jan Habdas. 20-latek na skoczni HS 117 skoczył zaledwie 106,5 metra i zajął 31. miejsce, tracąc do zawodnika tuż nad sobą 0,6 punktu.

Najwyżej za to został sklasyfikowany Maciej Kot, choć jego lokata na pewno nie jest powodem do dumy. Aczkolwiek na pochwałę zasługuje znaczny awans w drugiej serii. Po pierwszej 32-latek był 22. Kilkadziesiąt minut później poleciał 4,5 metra dalej niż wcześniej i ostatecznie przeskoczył aż o dziesięć pozycji do góry.

Pozostali Biało-Czerwoni zakończyli niedzielne zmagania w trzeciej dziesiątce. Na 24. miejscu znalazł się Jakub Wolny i podobnie jak jego starszy rodak, dzięki lepszej próbie w rundzie finałowej zdołał się poprawić o cztery lokaty. Tuż za nim uplasował się Kacper Juroszek. Ten dwukrotnie wylądował niemal w tym samym miejscu, ale zanotował lekki spadek w tabeli w porównaniu do pierwszej części konkursu. 29. był z kolei Tymoteusz Amilkiewicz.

Tym razem na niemieckiej skoczni najlepszy okazał się Maximilian Ortner, który nie tylko prowadził po pierwszym skoku, ale najlepszy był również w drugiej serii. Ostatecznie drugiego Jonasa Schustera wyprzedził o 9,1 punktu. Trzeci miejsce zajął reprezentant gospodarzy - Constantin Schmid. Ten za to do tryumfatora zawodów stracił 9,7 "oczka".

Zwycięzca pierwszego konkursu w niedzielę został sklasyfikowany dopiero na 23. pozycji. Wpłynął na to jednak upadek w drugiej serii. Gdyby nie on, Paal Haakon Bjoertomt najpewniej znalazłby się w najlepszej dziesiątce.

Teraz Puchar Kontynentalny przeniesie się do Iron Mountain. W sobotę 24 lutego odbędą się dwa konkursy indywidualne. W niedzielę zostaną rozegrane trzecie zawody.