"Tak czy inaczej działa". To zdanie o Stochu cieszy!

Niedzielny konkurs Pucharu Świata w Oberstdorfie był wyjątkowy. Stefan Kraft odniósł czterdzieste zwycięstwo w karierze. Udane zawody zanotował także Kamil Stoch. "Najlepszy weekend w sezonie" - czytamy w mediach społecznościowych.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Kamil Stoch PAP/EPA / ANNA SZILAGYI / Na zdjęciu: Kamil Stoch
U Kamila Stocha widać wyraźny wzrost formy. W sobotę był najlepszy z reprezentantów Polski na skoczni imienia Heiniego Klopfera -  zajął bowiem dwunaste miejsce. Dzień później trzykrotny mistrz olimpijski potwierdził, że nie był to wypadek przy pracy.

Uplasował się pozycję wyżej. Zawody wygrał nieprawdopodobny Stefan Kraft. Odniósł tym samym czterdzieste zwycięstwo w karierze.

Nic więc dziwnego, że eksperci w mediach społecznościowych zwrócili uwagę głównie na nich.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: młody Messi bohaterem. Zobacz jego bramkę

"Może to efekt innej kamery, ale mam jakieś wrażenie, że Kamil lata w Oberstdorfie z szerzej rozłożonymi nartami niż na innych mamutach ostatnio. Tak czy inaczej działa" - ocenił Piotr Majchrzak, dziennikarz "Viaplay".

"Kamil Stoch z najlepszym weekendem w sezonie - 12. w sobotę, 11. w niedzielę i 46 punktów do klasyfikacji Pucharu Świata" - dodał Adam Bucholz z portalu skijumping.pl.

"Stoch w 18. pierwszych konkursach sezonu - 100 pkt. Stoch w Sapporo + Oberstdorfie (4 starty) - 81 pkt" - podsumował Mateusz Leleń z TVP Sport.

"Stefan Kraft w pigułce" - dodał Michał Chmielewski, jego redakcyjny kolega.

"Cesarz skoków. Panie Stefanie, czapki z głów!" - napisał Damian Michałowski, dziennikarz TVN.

Zobacz też:
Chwile grozy. Kubacki runął na ziemię, spadł z dużej wysokości [WIDEO]
Wiadomo, jaki jest stan Kubackiego po upadku

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×