Fortuna dla Piotra Żyły. Może zakręcić się w głowie

Choć obecny sezon nie jest udany dla Piotra Żyły, to na jego konto wpłynęło już 136 200 złotych. Ile polski skoczek zarobił w czasie całej kariery? Kwota jest imponująca.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Piotr Żyła Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Piotr Żyła
Ten sezon nie układa się po myśli reprezentantów Polski. Żaden z nich jak dotąd nie stanął na podium, a najbliżej tego w Lake Placid był Piotr Żyła. Wówczas doświadczony polski skoczek zajął czwartą pozycję. Do tej pory Żyła wywalczył 192 punkty i w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich zajmuje 24. miejsce.

Taką samą pozycję Polak okupuje na liście płac obecnego sezonu Pucharu Świata. Na jego konto wpłynęło 136 200 złotych. Biorąc pod uwagę poprzednie lata, nie jest to imponująca kwota. Żyła z pewnością przyzwyczaił się do większych finansowych wpływów za swoje wyniki.

Trzykrotny mistrz świata dzięki skokom narciarskim zarobił fortunę. To efekt wielu dobrych występów i sezonów, gdy Polak bił się o miejsca w czołówce Pucharu Świata. Dla porównania, w sezonie 2022/2023 zarobił ponad 600 tysięcy złotych.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

A ile Żyła zarobił w karierze? Kwota jest imponująca. Z wyliczeń dokonanych przez redakcję "Super Expressu" wynika, że w latach 2016-2023 na jego konto wpłynęło ok. 2,7 miliona złotych.

To imponująca kwota, ale Żyła pracował na nią przez całą karierę. To wiele lat wyrzeczeń, poświęceń i realizacji planów treningowych. A Żyła nie był na początku kariery uznawany za spory talent. Do wszystkiego doszedł ciężką pracą.

Kolejną szansę na powiększenie swoich zarobków Żyła będzie miał w Lahti. Konkursy rozegrane zostaną tam w dniach 1-3 marca. Transmisja w TVN, Eurosporcie 1 i Playerze. Wynikową relację przeprowadzi portal WP SportoweFakty.

Czytaj także:
Psycholog przeanalizował wypowiedzi Dawida Kubackiego. Rezultaty mogą zaskakiwać
Kubacki odstawiony przez trenera. Małysz zdradził, jak zareagował

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×