Coraz bliżej końca. Gdzie oglądać Puchar Świata w Lahti?

Został już niespełna miesiąc do zakończenia sezonu w skokach narciarskich. Przed nami trzy konkursy w ramach Pucharu Świata w Lahti, a pierwszy już w piątek 1 marca. Oglądaj na żywo, online w Pilot WP na kanale TVN.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Puchar Świata w Lahti Getty Images / Federico Modica/NordicFocus / Na zdjęciu: Puchar Świata w Lahti
Czuć już nadchodzącą wiosnę, a to oznacza, że niebawem w sen zapadną sporty zimowe. To ostatnie tygodnie, aby nacieszyć się m.in. skokami narciarskimi. Już w piątek 1 marca rusza Puchar Świata w Lahti. Jaki to będzie weekend w wykonaniu Polaków? Oglądaj na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany).

Słoweńcy polatali w Oberstdorfie


Tydzień temu nie mogliśmy narzekać na brak emocji. Loty narciarskie w Oberstdorfie nie rozczarowały, bo choć pogoda płatała figle, to ostatecznie zobaczyliśmy wiele znakomitych skoków. Klasycznie na mamuciej skoczni błyszczeli Słoweńcy, którzy są specjalistami od latania.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: ależ kontra! Wystarczyło tylko jedno podanie

Timi Zajc i Domen Prevc najpierw wygrali konkurs duetów. Potem pierwszy z nich wygrał sobotnie zawody indywidualne. W niedzielę najlepszy był Stefan Kraft, ale na uwagę zasługuje fakt, że w obu konkursach drugie miejsce zajmował Peter Prevc, który po tym sezonie zakończy karierę.

Polacy mieli przebłyski, a szczególnie Kamil Stoch, który zajmował 11. i 12. miejsce. Czyżby legendarny polski skoczek wreszcie się przebudził? Na euforię za wcześnie i jego formę zweryfikuje skocznia w Lahti.

Burza po decyzji ws. Kubackiego


Ostatnio zrobiło się duże zamieszanie w kadrze polskich skoczków. Wszystko przez decyzję Thomasa Thurnbichlera, który odstawił Dawida Kubackiego. Utytułowany zawodnik nie znalazł się w kadrze na Puchar Świata w Lahti, co nie do końca mu się spodobało.

- To zawsze jest trudna decyzja. Jeżeli zawodnik nie do końca się z czymś zgadza, to trudno go przekonać. Słyszałem, że Dawid dość mocno oponował i nie chciał odpuścić tego weekendu. Nie chodzi o sam trening, a o świeżość, której nabierze. Za nimi trudny okres, oni ze Stanów Zjednoczonych przelecieli od razu do Japonii i potem udali się do Oberstdorfu. Pozostają w napięciu, również tym psychicznym - komentował prezes Adam Małysz w programie Onet Misja Sport.

W Finlandii zobaczymy pięciu polskich skoczków. Thurnbichler zabrał ze sobą Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Aleksandra Zniszczoła, Pawła Wąska i Macieja Kota. Podczas piątkowych kwalifikacji przekonamy się, którzy z nich ostatecznie dostaną się do pierwszego konkursu.

Polacy lubią skocznię w Lahti


Puchar Świata w Lahti będzie odbywać się na obiekcie o wielkości 130 metrów. Aktualnym rekordzistą tej skoczni jest Johann Andre Forfang, który w 2017 roku skoczył tam aż 138 metrów. W przeszłości aż czterokrotnie rekord fińskiego obiektu ustanawiał Adam Małysz.

Polscy kibice mają wiele przyjemnych wspomnień z Lahti. To tam Małysz dwukrotnie zdobywał medal mistrzostw świata. Z kolei Stoch może się pochwalić trzema zwycięstwami w ramach Pucharu Świata.

Kiedy i gdzie oglądać Puchar Świata w Lahti? Pierwszy konkurs odbędzie się w piątek 1 marca o godzinie 17:00. Transmisja na żywo, online w Pilot WP (link sponsorowany) na kanale TVN. Programy TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4, TV Puls są dostępne w powszechnym i nieodpłatnym odbiorze w sposób cyfrowy w telewizji naziemnej.

"Nie pomogły sugestie Małysza". Nie owijał w bawełnę ws. Kubackiego >>
Brutalna opinia ws. młodych polskich skoczków. "Trzeba chronić tych chłopaków" >>

Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×