"Niewiarygodna historia". Tylko spójrz, co zrobił Kubacki

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: skok Dawida Kubackiego
Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: skok Dawida Kubackiego

1 marca 2024 roku minęło pięć lat od momentu, w którym to Dawid Kubacki został mistrzem świata w lotach narciarskich, a Kamil Stoch wicemistrzem. W dodatku zrobili to, mimo że po pierwszej serii byli na odległych miejscach. Tylko zobacz na ich skoki.

Wydarzenia z dnia 1 marca 2019 na zawsze zapadną w pamięci fanów skoków narciarskich. Zwłaszcza, gdy rok w rok wraca się do tamtego momentu, kiedy to dwaj polscy skoczkowie zdobyli medale mistrzostw świata w lotach narciarskich.

Wówczas rywalizacja miała miejsce na małej skoczni w austriackim Seefeld. Po pierwszej serii nic nie wskazywało na to, by któryś z Biało-Czerwonych miałby stanąć na podium.

Na 27. miejscu sklasyfikowany był Dawid Kubacki, a 18. Kamil Stoch. Obaj jednak znacząco poprawili się w drugich próbach. Po skoku na odległość 104,5 m pierwszy z wymienionych został liderem. Z kolei trzy metry bliżej wylądował drugi z wymienionych Polaków, który wówczas był tuż za plecami rodaka.

Po skoku Stocha oglądaliśmy w akcji jeszcze 17 zawodników. Jednak żaden z nich nie był w stanie wyprzedzić Polaków, dzięki czemu sensacyjnie Kubacki został mistrzem świata, a Stoch wicemistrzem.

Nagranie z tamtego konkursu na swoim oficjalnym profilu na portalu X opublikował już TVP Sport. "5 lat od niewiarygodnej historii. Skok z 27. miejsce na najwyższy stopień podium i Dawid Kubacki mistrzem świata" - napisano pod nagraniem.

W tym sezonie niestety możemy tylko pomarzyć o takich wynikach. Do tej pory żaden z Biało-Czerwonych nie zajął nawet miejsca na podium i z każdym weekendem jest na to coraz mniejsza szansa. Zwłaszcza, że w piątek (1 marca) tylko Aleksander Zniszczoł zdołał awansować do finałowej serii konkursu indywidualnego w Lahti, co mówi wiele na temat formy podopiecznych Thomasa Thurnbichlera.

Przeczytaj także: Zniszczoł zdradził, czego obawiała się jego żona Koszmar lidera PŚ. Nagranie z "tego" skoku już obiegło sieć

Źródło artykułu: WP SportoweFakty