PZN podjął decyzję ws. walki Żyły w MMA. Małysz postawił warunek

Spekuluje się, że jeszcze w tym roku dojdzie do starcia Piotra Żyła ze Sławomirem Peszko na Clout MMA. Czy PZN zgodził się na taką walkę? Głos w tej sprawie zabrał Adam Małysz.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Od lewej: Piotr Żyła i Adam Małysz PAP/EPA / Newsix / Od lewej: Piotr Żyła i Adam Małysz

Pod koniec sezonu Pucharu Świata nasiliły się spekulacje dotyczące walki Piotra Żyły w MMA.

Według nieoficjalnych informacji jeszcze w tym tym roku trzykrotny mistrz świata w skokach miałby wejść do oktagonu i na gali Clout MMA powalczyć ze Sławomirem Peszko.

- Myślę, że tak. Bardzo chcielibyśmy zobaczyć tę walkę i będziemy próbować do niej doprowadzić. To by była fajna walka - powiedziała niedawno w wywiadzie dla "Super Expressu" Lexy Chaplin, ambasadorka Clout MMA.

Już wcześniej, jeszcze przed ostatnimi spekulacjami, Adam Małysz informował, że Żyła będzie musiał otrzymać zgodę od PZN na udział w takiej walce.

Rozmowa między prezesem a skoczkiem już się odbyła. Jakie są efekty?

- Tak, była rozmowa na ten temat z Piotrem. Jako PZN wyraziliśmy zgodę na taką walkę, pod warunkiem że odbędzie się na wiosnę, jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań do nowego sezonu - podkreślił dla WP SportoweFakty Adam Małysz.

- Jednakże sam Piotr w wywiadzie dla Eurosportu przyznał, że nie ma jeszcze podpisanego żadnego kontraktu na walkę, więc zobaczymy, jak sytuacje się rozwinie. Jeśli podpisze jednak kontrakt na walkę, na pewno będziemy o tym poinformowani - dodał prezes PZN.

Szymon Łożyński, dziennikarz WP SportoweFakty

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych


Kibicuj polskim skoczkom w Pilocie WP (link sponsorowany)
Kto wygra walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×