KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PŚ w Ljubnie: Szósty raz Sarah Hendrickson

Ostatni z dwóch zaplanowanych konkursów Pucharu Świata w Ljubnie ponownie padł łupem Sarah Hendrickson. Drugie miejsce zajęła Sara Takanashi, a na najniższym stopniu podium stanęła Jaqueline Seifriedsberger.

Maciej Mikołajczyk
Maciej Mikołajczyk

Nie dobiega końca dominacja Sarah Hendrickson. Amerykanka skacze jak w transie i wygrywa konkurs za konkursem. Nie inaczej było w niedzielę, gdy podobnie jak Anders Bardal, tak i ona nie pozostawiła rywalom żadnym złudzeń, kto znajduje się obecnie w najwyższej formie. O ile w sobotę przewaga reprezentantki USA była naprawdę niewielka, o tyle w ostatnich zawodach dosłownie rozgromiła przeciwniczki, w obu seriach uzyskując najlepsze odległości. Liderka cyklu prowadzenie na półmetku zmagań w Ljubnie objęła, lądując na 91,5m, zaś w finałowej rundzie była już tylko klasą samą dla siebie, szybując jeszcze 3,5 metra dalej. Hendrickson drugą w klasyfikacji - Sarę Takanashi pokonała w sumie o trzynaście "oczek", skład "pudła" uzupełniła natomiast Jaqueline Seifriedsberger.

Do wysokiej dyspozycji zdaje się powoli wracać doświadczona Ulrike Graessler. Niemka znów uplasowała się w ścisłej czołówce, przegrywając trzecią pozycję zaledwie o 1,2 punktu. Dopiero piąta była Daniela Iraschko, bohaterka poprzedniego weekendu w Hinzenbach. Po raz kolejny ewentualną "drużynówkę" z łatwością wygrałyby przedstawicielki Stanów Zjednoczonych, których w "30" znalazło się aż pięć, w tym trzy w najlepszej "10". W Słowenii z pewnością poniżej oczekiwań wypadły gospodynie - najwięcej punktów za dziewiątą lokatę wywalczyła Katja Pozun, a znakomita niegdyś Maja Vtic ponownie nie odegrała żadnej poważniejszej roli.

Teraz panie czeka w startach dość długa przerwa. Następne zawody Pucharu Świata zaplanowano bowiem dopiero na początku przyszłego miesiąca w japońskim Zao (HS 100). Finał kobiecego cyklu odbędzie się dziewiątego marca w norweskim Oslo. Na cztery konkursy przed końcem sezonu Hendrickson ma aż 211 "oczek" przewagi nad Iraschko i jest bardzo bliska zdobycia Kryształowej Kuli.

M Zawodniczka Kraj Nota Skoki
1 Sarah Hendrickson USA 259,6 91,5 m/95 m
2 Sara Takanashi Japonia 246,7 90 m/90,5 m
3 Jaqueline Seifriedsberger Austria 222,4 87 m/84,5 m
4 Ulrike Graessler Niemcy 221,2 87,5 m/85,5 m
5 Daniela Iraschko Austria 211,7 85 m/81,5 m
6 Anette Sagen Norwegia 210,6 85,5 m/79 m
6 Melanie Faisst Niemcy 210,6 85,5 m/80,5 mOglądaj skoki narciarskie w WP Pilot!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×